X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jarosław Kukulski nie żyje. "To był wielki artysta"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 16:57
W Warszawie zmarł Jarosław Kukulski - kompozytor i autor takich przebojów, jak: "Najtrudniejszy pierwszy krok" i "Tyle słońca w całym mieście". Miał 66 lat.
Audio

Dziennikarka muzyczna Polskiego Radia Maria Szabłowska wspomina go jako wielkiego artystę.

Jarosław Kukulski był przez wiele lat mężem Anny Jantar. W latach 70. był autorem największych jej sukcesów, to dla niej napisał wiele piosenek, które do dziś pojawiają się na listach przebojów. Maria Szabłowska przypomina, że Jarosław Kukulski komponował też dla innych.

Maria Szabłowska podkreśla, że utwory Jarosława Kukulskiego są ponadczasowe i sięgają po nie coraz młodsi artyści.

"Ceniłem go za melodię"

Krzysztof Krawczyk bardzo ciepło wspomina okres współpracy z Jarosławem Kukulskim w latach 70. XX wieku.

Muzyk ceni utwory Jarosława Kukulskiego za melodię, charakterystyczną dla polskiej muzyki rozrywkowej w latach 70.

Jarosław Kukulski był mężem Anny Jantar, która zginęła tragicznie 30 lat temu i Moniki Borys, a także ojcem piosenkarki Natalii Kukulskiej oraz Piotra Kukulskiego. Urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu i Wydział Instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Przez pewien czas grał jazz w zespołach dixielandowych. Od 1968 roku kierował instrumentalno - wokalną grupą "Waganci", której solistką rok później została Anna Jantar. Na skutek częstych zmian personalnych, Kukulski rozwiązał grupę i skupił się na karierze solowej żony.Z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej ukazała się płyta Jarosława Kukulskiego "Moje Piosenki" z jego największymi przebojami. Jarosław Kukulski jest autorem takich przebojów jak: "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Tyle słońca w całym mieście" i "Moje jedyne marzenie", czy "Im więcej ciebie, tym mniej".

sm, Dorota Piotrowska

Czytaj także

Mija 30. rocznica śmierci Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2010 15:53
Trzydzieści lat temu w katastrofie lotniczej zginęła Anna Jantar. Była jedną z najbardziej popularnych polskich piosenkarek lat siedemdziesiątych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka świata nie zbawi, ale może nam pomóc

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 12:30
W Muzycznej Jedynce prezentujemy polskie utwory, które wyjątkowo dobrze brzmią w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Usłyszymy m.in. wykonywaną przez Wojciecha Malajkata kompozycję Bułata Okudżawy o tak znaczącym tytule Droga smoleńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

30. rocznica śmierci Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2010 10:05
W audycji wspominamy trzydziestą rocznicę śmierci Anny Jantar. W ciągu swojego krótkiego życia nagrała utwory, które mają szczególne miejsce w sercach wielu z nas i dzięki którym artystka stała się nieśmiertelna.
rozwiń zwiń