Polskie Radio
Section05
katastrofa lotnicza

PR24 Rząd Tuska chciał dać Rosjanom niejawne dokumenty ws. casy. Neumann unika odpowiedzi. Uderzył też w Zełenskiego

Sławomir Neumann był pytany w Polskim Radiu 24 o wniosek Rosji w sprawie wydania raportu z katastrofy wojskowej casy, która miała miejsce w 2008 roku. Polityk PO nie chciał odpowiedzieć wprost. Stwierdził jedynie, że w okresie rządów jego partii nie stworzono procedur, które pozwoliłyby uniknąć tragedii takich jak katastrofa Tu-154. Uderzył też w Wołodymyra Zełenskiego za słowa o Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Sławomir Neumann POLSKA polityka casa katastrofa lotnicza katastrofa smoleńska katastrofa samolotu

Prof. Cenckiewicz: po Smoleńsku Rosjanie żądali od rządu Tuska tajnych dokumentów. To była polityka samobójcza

Historyk dr hab. Sławomir Cenckiewicz napisał na portalu i.pl, że po katastrofie smoleńskiej Rosjanie zażądali od Polski przekazania raportu z badania katastrofy samolotu wojskowego CASA C-295M, do której doszło w 2008 r. pod Mirosławcem. Naukowiec zwrócił uwagę, że sprawa ta nie miała żadnego związku z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 r. ani jakichkolwiek kontekstów polsko-rosyjskich. Tymczasem ani ówczesny premier, ani resort obrony i sąd wojskowy nie widzieli przeciwwskazań, by wydać Moskwie tę dokumentację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska casa katastrofa lotnicza polityka Rosja

Zaskakujące ustalenia. Po katastrofie smoleńskiej Rosjanie zażądali raportu ws. casy. Co zrobił rząd Tuska?

Mimo że strona rosyjska nie zrealizowała kluczowych postulatów Polski dot. katastrofy smoleńskiej, sama zażądała przesłania kopii sprawozdania dot. katastrofy casy z 2008 r. - Była to forma testu, na ile Polacy są w stanie znosić rosyjskie próby inwazyjnego ingerowania w suwerenność Rzeczpospolitej - ocenił na łamach portalu i.pl dr hab. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska casa katastrofa lotnicza polityka Rosja

Najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w Nepalu od 30 lat. Zginęło kilkadziesiąt osób

Liczba ofiar katastrofy samolotu pasażerskiego, który w niedzielę rozbił się w Nepalu koło miasta Pokhara wzrosła do 68 - podała nepalska agencja lotnictwa. Wśród 72 osób na pokładzie byli cudzoziemcy - podał rzecznik nepalskiej armii Krishna Bhandari. To największa katastrofa lotnicza w Nepalu od 30 lat - podaje agencja AP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT lotnictwo Nepal katastrofa samolotu katastrofa lotnicza Azja

Autostrada uratowała im życie. Awaryjne lądowanie samolotu w nietypowych warunkach

Szczęście? Umiejętności? Przeznaczenie? Cokolwiek to było, mężczyźni z pewnością zapamiętają tę wycieczkę samolotem do końca życia!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samolot samoloty awarie autostrady autostrada Stany Zjednoczone USA katastrofa lotnicza

Podano liczbę ofiar katastrofy Antonowa w Grecji. Na miejscu biała substancja niewiadomego pochodzenia

W katastrofie samolotu transportowego An-12 w północnej Grecji zginęło osiem osób. Poinformowało o tym serbskie ministerstwo obrony. Śmierć członków załogi potwierdził też dyrektor ukraińskich linii lotniczych Meridian, Denys Bohdanowycz. Dodał, że wszystkie ofiary były obywatelami Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grecja katastrofa lotnicza Europa służby i bezpieczeństwo