X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Rockowe oblicze Klenczona na płycie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 06:53
Album "(Nie) przejdziemy do historii" zbiera radiowe nagrania Krzysztofa Klenczona, których dokonał z grupą Trzy Korony.

Płyta, która ukazuje się w 30. rocznicę śmierci artysty, to prawdziwa gratka dla fanów polskiego Johna Lennona. Na krążku znalazły się nie tylko mniej znane wersje takich szlagierów jak „Port” czy tytułowe „Nie przejdziemy do historii”, ale też dwa zupełnie premierowe utwory, do których reaktywowany zespół Trzy Korony nagrał nowe podkłady w oparciu o oryginalne ścieżki głosowe Krzysztofa Klenczona.

Całość z pewnością zaskoczy tych, którzy Klenczona znają przede wszystkim z melancholijnych przebojów Czerwonych Gitar. W Trzech Koronach artysta dał bowiem upust swemu zamiłowaniu do ostrego rocka i gitarowego przestera.

- Już od dawna myślałem o takim składzie instrumentalnym, który pozwoli swobodniej rozwinąć myśl improwizacyjną, a tym samym wziąć na warsztat utwory trudniejsze i ciekawsze. A co do stylu, jaki będziemy uprawiać [...], będzie to w jakimś sensie wypośrodkowanie muzyki jazzowej, beatu, soul i muzyki poważnej – mówił Klenczon w 1970 roku tuż po uformowaniu składu Trzech Koron. Realizacje tych planów znajdziecie na płycie wydanej przez Polskie Radio. W utworach z tamtego okresu, takich jak "Nie ma Cię w moim śnie", "Śmigła Diana" czy "Ludzie wśród ludzi" Klenczon połączył ortodoksyjną melodyjność z rockowymi riffami.

Grupę Trzy Korony Krzysztof Klenczon założył po odejściu z Czerwonych Gitar w 1970 roku. Zespół działał przez dwa lata i nagrał jeden album. Wobec umiarkowanego powodzenia swojego nowego muzycznego projektu Klenczon w 1973 roku na stałe wyjechał do Stanów. W 1981 roku artysta zmarł w szpitalu w Chicago na skutek ran odniesionych w wypadku samochodowym.

Album "(Nie) przejdziemy do historii" można nabyć w sklepie Polskiego Radia.

Posłuchaj niepublikowanego dotąd nagrania Trzech Koron.

Czytaj także

Czerwone Gitary

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2010 14:12
Gdyby 3 stycznia 1965 roku w gdańskiej kawiarni Crystal głosy rozłożyły się inaczej, dziś najpopularniejszym polskim zespołem wszech czasów byłyby Maskotki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje film dokumentalny o Krzysztofie Klenczonie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 18:10
Muzyka Czerwonych Gitar i Trzech Koron z okazji mijającej rocznicy jego 69 urodzin wspominał dziennikarz Jedynki, Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

31 lat temu zmarł Krzysztof Klenczon (posłuchaj archiwalnego wywiadu)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 20:00
7 kwietnia minęła 31. rocznica śmierci legendy polskiego beatu i rocka przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narkotyczne wątki w piosence Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 07:00
W pierwotnej wersji przeboju Trzech Koron "Nie przejdziemy do historii" znalazło się odwołanie do popularnego w latach 60. halucynogenu LSD.
rozwiń zwiń