X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

40. urodziny rockowego "Jezusa Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 17:00
12 października 1971 roku na nowojorskim Broadwayu wystawiono po raz pierwszy rock operę "Jesus Christ Superstar" autorstwa Brytyjczyka Andrew Lloyd Webbera, jednego z najwybitniejszych twórcy musicali w historii.

"Jesus Christ Superstar" - opatrzony librettem innego Anglika Tima Rice'a, poety, twórcy tekstów również do "Evity" i "Kotów" - został wystawiony w teatralnym centrum Ameryki przez najbardziej znanego broadwayowskiego reżysera Toma O'Horgana. W roli głównej wystąpił Jeffrey Fenholt.

Wielkim hitem musicalu, który dziś żyje już własnym życiem, stała się lekko obrazoburcza pieśń Marii Magdaleny "I don't know how to love him". Pierwotnie wykonywana była przez Yvonne Marianne Elliman, która również wystąpiła w filmowej wersji rock-operu autorstwa Normana Jawisona.

Musical opowiada historię ostatniego tygodnia życia Jezusa, aż do ukrzyżowania. Po premierze Wzbudził wiele kontrowersji, głównie ze względu na przedstawienie Chrystusa jako człowieka, który waha się i nie do końca zgadza z wolą Boga, nakazującego mu umrzeć na krzyżu. Judasz i Piłat także nie akceptują roli, jaką mają do spełnienia w boskim planie.

Spektakl został pokazany na Broadwayu aż 711 razy, a zdjęto go z afisza dopiero w czerwcu 1973 roku. Wówczas na ekranach kin pojawiła się już jego wersja filmowa, pretendująca do miana arcydzieła.

Warto dodać, że w oryginalnej brytyjskiej wersji musicalu - zrealizowanej jeszcze w 1970 roku - rolę Jezusa powierzono Ianowi Gillanowi ze słynnego zespołu Deep Purple.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Hair" to musical o... kosmitach

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 10:50
Już dziś w warszawskiej Sali Kongresowej kultowy musical "Hair". Broadwayowskie spektakle często bywają źródłem nieśmiertelnych evergreenów. O wiele rzadziej zyskują status żywego dokumentu ważnych kulturowych przełomów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesus Christ Superstar" to nie jasełka!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 14:00
Dariusz Miłkowski (dyrektor Teatru Rozrywki): Musical to nie są proste opowieści o hrabinach i dzielnych oficerach. Porusza się w nim poważne tematy, z wyraźnym ukierunkowaniem światopoglądowym.
rozwiń zwiń