X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Penderecki i Sinfonia Varsovia w BOZAR

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 19:23
Solistą wieczoru jest skrzypek Julian Rachlin. W programie koncertu znalazła się „VII Symfonia A-dur” Ludwika van Beethovena oraz „II koncert skrzypcowy Metamorfozy” Krzysztofa Pendereckiego.
Audio
  • Krzysztof Penderecki: tu jest bardzo ciepła publiczność
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Akumiszcza/Wikimedia Commons

Dyrygent i kompozytor w rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że spodziewa się przyjaznego przyjęcia. - Tu jest dobra publiczność zawsze. Wyrobiona i grzeczna, to znaczy nie szaleje, ale to jest bardzo ciepła publiczność - dodał.

Koncert w brukselskim BOZAR to część programu kulturalnego polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Krzysztof Penderecki podkreślił, że półroczna prezydencja to najlepsza okazja do promocji polskiej kultury. - Dlatego właśnie zorganizowano ten koncert, żeby pokazać świetną orkiestrę i warto to było zrobić. Myślę, że starano się pokazywać to co najlepsze jest w Polsce. To jakoś zostanie w pamięci. Szczególnie te ostatnie sześć miesięcy, nigdy nie było takiej promocji jak teraz - dodał.

Wydarzenia kulturalne polskiego przewodnictwa są istotnie imponujące. Program muzyczny zdominowany został przez twórczość właśnie Krzysztofa Pendereckiego i Karola Szymanowskiego, a punktem kulminacyjnym było koncertowe wykonanie opery „Król Roger”. Zaplanowano też koncerty muzyki nieklasycznej, wystawy sztuki współczesnej i szeroki wachlarz prezentacji od literatury, po film i teatr.

IAR, to

Czytaj także

Penderecki i gitarzysta Radiohead na jednej płycie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 15:00
Już 13 marca nakładem słynnej nowojorskiej wytwórni Nonesuch Records ukaże się album z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego i Jonny’ego Greenwooda.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Penderecki na polskim festiwalu w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 11:41
Polscy wybitni wykonawcy, m.in. dyrygent i kompozytor Krzysztof Penderecki, skrzypek Robert Kabara oraz czołówka solistów młodego pokolenia, wystąpią na Małym Festiwalu Polskiej Kameralistyki.
rozwiń zwiń