X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Chopinowscy laureaci: Marta Sosińska-Janczewska

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 13:00
Gawęda laureatki III nagrody na Konkursie Chopinowskim z 1965 roku.
Audio
  • Marta Sosińska-Janczewska o przygotowaniach do VII Konkursu, o pracy z prof. Drzewieckim oraz o swoim konkursowym występie

Marta Sosińska-Janczewska naukę gry na fortepianie rozpoczęła w siódmym roku życia. Studia muzyczne odbyła w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej u prof. Zbigniewa Drzewieckiego, kończąc je dyplomem z wyróżnieniem. Działalność koncertową rozpoczęła jeszcze podczas studiów. Występowała w niemal we wszystkich krajach europejskich, odbyła tournées artystyczne po Brazylii, Urugwaju, Argentynie, Izraelu i USA. Jako kameralistka partnerowała skrzypkom: Kaji Danczowskiej i Krzysztofowi Jakowiczowi.

Początki międzynarodowej kariery artystki wyznacza ciąg sukcesów na prestiżowych konkursach pianistycznych: w Monachium (VI nagroda, 1961), Rio de Janeiro (srebrny medal, 1962) oraz w Warszawie (III nagroda oraz nagroda Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie za najlepsze wykonanie poloneza Chopina i nagroda im. Anny Godlewskiej dla najlepszego Polaka uczestniczącego w Konkursie, 1965).

Od 1985 r. artystka zajmuje się pracą pedagogiczną jako profesor fortepianu w Hochschule fuer Musik w Wuerzburgu. Ponadto prowadzi kursy mistrzowskie i uczestniczya w pracach jury konkursów pianistycznych.

Marta Sosińska-Janczewska w rozmowie z Anną Skulską wspominała swoje przygotowania do Konkursu i lekcje z profesorem Drzewieckim oraz sam swój konkursowy występ.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Profesor Jerzy Żurawlew – w 30. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 09:51
Bohaterem środowych "Słów po zmroku" będzie wybitny pedagog, pomysłodawca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldorff na Konkursach Chopinowskich

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 00:00
Wybitny krytyk muzyczny sięga pamięcią aż do roku 1927.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowscy laureaci: Barbara Hesse-Bukowska

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 13:40
Ja w dalszym ciągu nie rozumiem, jakim cudem dostałam drugą nagrodę – wspomina wielka pianistka – jak ja musiałam grać…
rozwiń zwiń