X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Ubluesowiła Niemena

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 10:44
Grażyna Łobaszewska wraz zespołem Ajagore zmierzyła się z twórczością Niemena. Fani artysty mogą być zaskoczeni.
Audio
  • Grażyna Łobaszewska o płycie z piosenkami Niemena

Gościem Muzycznej Jedynki była Grażyna Łobaszewska. Piosenkarka od 1978 roku zachwycająca swoim wyjątkowym głosem. Tak, jak wyraził się o artystce kompozytor Krzysztof Ścierański "najczarniejsza z białych kobiet" opowiadała Marii Szabłowskiej o pracach nad swoim nowym, "niemenowskim" albumem:

- Szczęśliwy ten naród, który ma z czego czerpać. Uważam, że muzyka Niemena jest absolutnie czymś niespotykanym. Jego piosenki zostaną na bardzo długo i dlatego właśnie on – tłumaczyła w audycji przyczyny sięgnięcia po taki repertuar.

Na krążku znalazły się nowe wersje przebojów Niemena, zaaranżowane przez współpracujący z Grażyną Łobaszewską zespół Ajagore, który w studiu Jedynki reprezentował perkusista Michał Szczeblewski:

- Nie zakładaliśmy, że będziemy zmieniać te piosenki to wyszło w trakcie pracy nad płytą. Są takie utwory których nie powinno się ruszać i te zostawiliśmy w oryginalnej aranżacji. Niektóre przerobiliśmy jednak dosyć mocno.

Jak mogliśmy przekonać się na podstawie fragmentów płyty zaprezentowanych w audycji, piosenki Niemena nabrały bluesowych kolorów. Fani Grazyny Łobaszewskiej i Czesława Niemena całego albumu będą mogli posłuchać na początku listopada, kiedy to krążek trafi na sklepowe półki.

Póki co prezentujemy koncertowe podejście artystki do twórczości najbardziej znanego mieszkańca Starych Wasiliszek.

Zobacz więcej na temat: Czesław Niemen Muzyczna Jedynka
Czytaj także

Niemen Czesław

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2008 09:29
Po jego śmierci w 2004 roku Marek Niedźwiecki powiedział o nim: "Nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale nigdy usilnie nie zabiegał o popularność".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mój Niemen

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2009 15:28
"Kto rozumie przesłanie Niemena ten może poczuć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość." - Czesław Niemen we wspomnieniach mołdawskiego piosenkarza Iurie Sadovnika.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niemen i poezja

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2010 17:16
Płytą "Enigmatic" Czesław Niemen podzielił środowisko polonistów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Była muzą Niemena

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 15:52
Zjawiskowa Farida odwiedziła studio Muzycznej Jedynki.
rozwiń zwiń