X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Piotr Kaczkowski. Najsłynniejszy głos bez twarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 19:40
- Uważam, że ani pokazywanie się, ani wywiady, ani fotografie nie polepszą moich audycji - tłumaczy Piotr Kaczkowski w przededniu urodzin kultowej audycji Trójki "Minimax".
Audio
Piotr Kaczkowski. Najsłynniejszy głos bez twarzy

To właśnie Piotr Kaczkowski ukształtował gusta muzyczne wielu Polaków, m.in. dzięki autorskiej audycji "Minimax, czyli minimum słów, maksimum muzyki", która na antenie Trójki gości już od 44 lat! Urodziny "Minimaxu" co roku są hucznie obchodzone przez jego miłośników odwiedzających tego dnia studio przy Myśliwieckiej podczas audycji. W tym roku nastąpi to 23 września.

>>>Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom<<<

W najbliższym czasie Piotr Kaczkowski będzie obchodził jeszcze jeden jubileusz - 50 lat swojej pracy radiowej. Po raz pierwszy za mikrofonem zasiadł w marcu 1963 roku. Wtedy zaprezentował także pierwszą piosenkę: "Love Me Do".

- Nikt z nas nie wiedział, że zespół The Beatles stanie się być może najważniejszą grupą w historii muzyki rozrywkowej. W momencie, gdy wybrałem to nagranie, powiedziałem dokładnie tak: "jest to taki bardzo młody zespół brytyjski, jest 4 chłopaków i w tej chwili zdobywają popularność utworem 'Please, Please Me', a mało kto wie, że już kilka miesięcy temu nagrali piosenkę, która nie zdobyła popularności'. Zadałem pytanie: sprawdźmy, czy słusznie. I tu zabrzmiała pieśń… - wspomina w PR24 Piotr Kaczkowski.

>>>Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce - z dziennikarzem rozmawia Jerzy Sosnowski<<<

Każdy słuchacz Trójki zna głos Piotra Kaczkowskiego. Ale mało kto wie, jak wygląda jeden z najważniejszych dziennikarzy Polskiego Radia. Chroni on swój wizerunek, bo przecież nie to, jak wygląda, decyduje o tym, jakim jest dziennikarzem.

- Dziennikarzowi muzycznemu jest potrzebne ucho i wiedza. Przez 30 lat były książki i notatki, teraz coraz częściej informacji szuka się w sieci, ale ze świadomością, że w internecie odpowiedzialność za publikowane słowo jest różna - tłumaczy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy przeprowadzonej przez Maję Kluczyńską oraz archiwalnej audycji "Tym żyło Radio" poświęconej Piotrowi Kaczkowskiego.

Zobacz więcej na temat: internet POLSKA The Beatles
Czytaj także

Piotr Kaczkowski - najstarszy góral w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2011 18:24
Z okazji 49. urodzin Programu Trzeciego audycję Jerzego Sosnowskiego odwiedził człowiek, którego gust ukształtował upodobania milionów Polaków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotra Kaczkowskiego droga od jazzu do soulu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2011 13:00
W niedzielnym "Minimaxie" posłuchamy - jeszcze przed oficjalną premierą - kolejnego albumu w autorskiej serii Piotra Kaczkowskiego "Trzeszcząca Płyta". Leszek Adamczyk zaprasza do Trójki po godzinie 22.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 15:35
– 15 tysięcy audycji. 15 tysięcy razy powiedziałem: "dzień dobry", "do widzenia", "nazywam się". Nie ma takiego domu, który ma tyle schodów – mówił Piotr Kaczkowski w specjalnej audycji z okazji 50. urodzin Trójki.
rozwiń zwiń