X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

65. urodziny Seweryna Krajewskiego (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 08:00
- W życiu chodzi o to żeby napisać parę dobrych piosenek, które pożyją dłużej niż autor - mówił muzyk przed ponad rokiem w Jedynce. Z okazji jubileuszu artysty przypominamy ten wywiad.
Audio

Fryderyk dla kompozytora muzyki rozrywkowej, przyznany Sewerynowi Krajewskiemu w kwietniu 2010 znakomicie podsumował triumfalny powrót tego artysty na polskie estrady.

Wydana rok wcześniej, nagrana wspólnie z Andrzejem Piasecznym płyta "Spis rzeczy ulubionych" cieszyła się dużą popularnością osiągając status podwójnej platyny. Sam artysta, słynący ze swej niechęci do występów na żywo, po 10 latach przerwy powrócił do koncertowania. Wspólna trasa z Piaskiem przyciągnęła do sal koncertowych tłumy. Pamiątką po niej została wydana jeszcze w 2009 roku płyta "Na przekór nowym czasom - live".

Unikający wywiadów, nie lubiący rozpamiętywania swojej przeszłości tak bogatej w przeboje napisane w barwach Czerwonych Gitar, solowo i dla innych wykonawców Krajewski dał się namówić Marii Szabłowskiej na odrobinę wspomnień.

 


"Teraz moją ulubioną piosenka jest utwór..."

 


Piosenki wpadają przez uchylone okno.


Wspomnienie o Agnieszce Osieckiej.


"Seweryn wiecznie żywy"


O współpracy z Piaskiem.


"Tę piosenkę zabiorę ze sobą do nieba"

Czytaj także

Janusz Panasewicz obiecuje kolejne przeboje Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:19
Został wyciągnięty z wojska w małej mieścinie na północnym wschodzie Polski, by zająć stanowisko wokalisty rockowej megagwiazdy. Był jeszcze "w kamaszach", gdy piosenki Lady Pank zdobywały już Trójkową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kora uskrzydlona (wywiad)

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2011 15:02
- Chciałam sobie zrobić przerwę od występów, ale niespodziewanie odbiłam się od podłoża – mówiła "Muzycznej Jedynce" Kora Jackowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam Cohen: Chcę być częścią rodzinnego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 15:30
– Wcześniej interesowały mnie seks, narkotyki i rock'n'roll – zdradza syn legendarnego Leonarda Cohena. – Teraz staram się wpisać w tradycję ojca.
rozwiń zwiń