X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przewodnik płytowy nr 5

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 15:14
Młoda mama, big band z XXII wieku oraz muzyk z amigą pod pachą to bohaterowie kolejnego przeglądu nowości płytowych prezentowanych przez Bartka Chacińskiego.

Owen Pallett - "Heartland", Domino 2010
Kanadyjski magik skrzypiec i loopera, fanom na całym świecie znany lepiej jako Final Fantasy, ostatecznie porzucił swą hołdującą japońskiej grze nazwę. Gry jednakże w dalszym ciągu pozostały źródłem jego muzycznej inspiracji. Na trzecim w dorobku, a pierwszym podpisanym własnym nazwiskiem albumie Pallett stworzył konceptualną historię młodego farmera Lewisa, żyjącego w komputerowej krainie Spectrum.
''

Scout Niblett - "The Calcination of Scout Niblett", Drag City 2010
To już szósty studyjny album artystki, noszącej imię na cześć bohaterki książki "Zabić Drozda". Podstawowym budulcem płyt Niblett zaliczanej do nurtu post grunge'owego, jest przesterowująca się gitara i wokal miejscowo wzmocnione prostą perkusją. Najnowszą płytę Brytyjki po raz kolejny wyprodukował Steve Albini, który nadał całości ‘aluminiowego’ posmaku. Przez niektórych album ten uważany jest za pierwszą słabszą płytę w jej dyskografii.''

Mitch&Mitch with Their Incredible Combo - "XXII Century Soundponeers", Lado ABC 2010
Powiększeni o silną sekcję dęto - rytmiczną w postaci: Cannibal Mitcha, Andrew Mitchbauera, Mitchelli the Kid i Half-Ape-Half-Mitcha, The Mitchiz (jak sami się pieszczotliwie nazywają) zapraszają w podróż w przyszłe stulecie. Zdaniem szalonej orkiestry warszawskich kowbojów w XXII wieku nastąpi powrót brzmień z lat 50. i 60., a na parkietach znów królować będą eleganckie big bandowe tony.

 

''

Ceephax Acid Crew - "United Acid Emirates", Planet Mu 2010
Andy Jenkinson, lepiej znany jako Ceephax to brytyjski producent muzyki acid housowej i drum'n'bassowej. Artysta, którego kariera zaczęła się w latach 90. słynie ze swojej fascynacji starymi brzmieniami elektronicznymi. Pierwsze kawałki nagrywał na taśmę magnetofonową z wykorzystaniem syntezatorów z lat 80. W występach na żywo sięga po old scholoowe dźwięki generowane chociażby za pomocą komputera Commodore Amiga.''

Novika - "Lovefinder", Kayax 2010
Cztery lata po wyciszonej płycie "Tricks Of Life", Novika powraca z nowym, solowym albumem. Wydany nakładem Kayaxu krążek "Lovefinder" wbrew tytułowi nie został poświęcony wyłącznie miłości. Novika opowiada na nim raczej o ludziach i codziennych emocjach związanych z funkcjonowaniem we współczesnym świecie. Wpływ na treść krążka, jak i na czas jego powstawania, miało macierzyństwo artystki.''

Bullion - "Say Goodbye to What", One Handed Music 2010
Bullion to przedstawiciel sceny mash - up'owej, tworzący na bazie sampli z piosenek innych wykonawców. Na swojej wydanej na vinylu epce zaprezentował dwie nowe propozycje muzycznych kolaży. W promującej całość piosence "Say Goodbye To What" pogodził m.in. przyspieszony głos indiańskiej wokalistki folkowej Buffy Sainte Marie z hip hopowym beatem i jazzowym solem skrzypiec.
Audio- recenzje pochodzą z audycji Program Alternatywny prowadzonej w każdą środę i czwartek między 19.00 a 21.00 na antenie Programu Trzeciego przez Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.

Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 6

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2010 12:01
W kolejnej porcji audio recenzji płyty z Los Angeles, Nowego Jorku, Montrealu i Woodstock.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 8

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 09:24
Król i książę amerykańskiego folku, kosmopolityczne siostry oraz egzotyczny rock'n'roll, oto bohaterowie kolejnego zestawienia nowości płytowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze płyty sprzed dekady

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2009 09:59
Lou Bega, Vengaboys, Ricky Martin - to oni królowali na listach przebojów roku 1999 sprawdź czy znaleźli się w podsumowaniu najlepszych płyt sprzed dekady wg Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przewodnik płytowy nr 7

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2010 08:01
3 duety i jeden solista - Bartek Chaciński omówił nowe płyty weteranów muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń