X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: telewizję Biełsat czekają kolejne procesy. Sąd Najwyższy anulował swój wyrok

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 13:21
Kolegium Sądu Najwyższego Białorusi unieważniło we wtorek 24 czerwca korzystny dla telewizji Biełsat wyrok w sprawie o rzekomo bezprawne używanie znaku towarowego Biełsat TV, którą wytoczył jej przez szef firmy BIEŁSATplus Andrej Bielakou.
Dziennikarze Biełsatu
Dziennikarze BiełsatuFoto: bielsat.eu

- Wracamy do punktu wyjścia. Kolegium Sądu Najwyższego swoją dzisiejszą decyzją całkiem skasowało werdykt kolegium ds. własności intelektualnej Sądu Najwyższego - powiedział przedstawiciel Biełsatu na Białorusi Michał Janczuk.

W styczniu kolegium ds. własności intelektualnej SN orzekło, że znak towarowy Biełsat TV nie jest używany na terytorium Białorusi, ponieważ telewizja ta transmituje z zagranicy, a na terytorium Białorusi nie funkcjonuje jako osoba prawna i nie ma swojego przedstawicielstwa. Od wyroku tego nie przysługiwała apelacja, ale wiceprzewodniczący Sądu Najwyższego na wniosek Bielakoua wniósł o jego rewizję w trybie nadzoru.

- Będziemy zmuszeni stawić czoło panu Bielakouowi od początku, tak jak gdyby tego (poprzedniego) procesu de facto nie było - oświadczył Janczuk dodając, że Bielakou już we wtorek zapowiedział ponowne złożenie skargi.

Jak powiedział, mniej więcej za półtora tygodnia ma zostać podane uzasadnienie wtorkowego wyroku.

- Moim zdaniem jest to przede wszystkim chęć spowodowania stanu zawieszenia i niepewności przed wyborami (prezydenckimi na Białorusi w 2015 roku), wywarcia nacisku na niezależne media białoruskie, żeby przed wyborami nie czuły się za pewnie - oświadczył Janczuk.

Założony w 2007 r. Biełsat jest niezależną stacją białoruskojęzyczną, która nadaje z Polski programy dla widzów na Białorusi. Jej działalność jest finansowana głównie przez Telewizję Polską i polskie MSZ. Władze Białorusi od początku istnienia Biełsatu odmawiają mu akredytacji i nie godzą się na rejestrację biura kanału w Mińsku.

Firma BIEŁSATplus zajmuje się sprzedażą oraz instalacją anten satelitarnych.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biełsat ma problemy na Białorusi. ”Pozywający chce, by stacja przestała nadawać”

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 22:00
Właściciel jednej z białoruskich firm oskarżył Biełsat, niezależną telewizję nadającą z Polski na Białoruś, o kradzież znaku towarowego. Proces ma się odbyć w poniedziałek. Co dziwne, nie chce odszkodowania, ale żąda, by stacja przestała nadawać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces Biełsatu na Białorusi, od razu przed Sądem Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 07:25
Biełsat został pozwany przez jednego z przedsiębiorców z Białorusi, chodzi o rzekomą kradzież znaku towarowego. Co ciekawe, pozywający chce by stacja przestała nadawać, a nie chce odszkodowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces Biełsatu na Białorusi przeniesiony na grudzień

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 09:00
Jeden z białoruskich biznesmenów żąda, by niezależna telewizja Biełsat, nadająca informacje dla Białorusinów, przestała nadawać. Oskarżył stację o rzekomą kradzież znaku towarowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwycięstwo telewizji Biełsat w sądzie w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 09:00
Sąd Najwyższy Białorusi uznał za bezzasadne powództwo miejscowego biznesmena wobec telewizji Biełsat w sprawie kradzieży znaku towarowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolna Europa po rosyjsku? Biełsat oferuje swoje doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 18:00
- Telewizja w języku rosyjskim dla obszaru postradzieckiego miałaby przekazywać obiektywne informacje i stworzyć przestrzeń otwartej dyskusji. W tym sensie byłaby podobna do Radia Wolna Europa – powiedziała Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsatu. Jej stacja jest gotowa pomóc w tworzeniu tego medium.
rozwiń zwiń