X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Opozycjonista Aleś Łahwiniec nie dopuszczony do wyborów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 05:00
Wiceszef opozycyjnego ruchu „O Wolność” Aleś Łahwiniec nie został zarejestrowany jako kandydat w tzw. wyborach parlamentarnych na Białorusi, które mają się odbyć 11 września - poinformował niezależny tygodnik "Nasza Niwa".
Aleś Łahwiniec
Aleś Łahwiniec Foto: PolskieRadio.pl/Agnieszka Kamińska

- Odmówiono mi zarejestrowania na podstawie dwóch ostrzeżeń – powiedział Łahwiniec "Naszej Niwie”. Jak dodał, jedno ostrzeżenie dotyczyło rozdawania materiałów informacyjno-agitacyjnych, a drugie przekupywania wyborców.

W wywiadzie dla Radia Swaboda Łahwiniec oświadczył, że nie rozdawał ulotek, tylko swoje wizytówki. "Wynagradzanie” wyborców polegało zaś na tym, że tym, którzy podchodzili do niego podczas pikiety, dawał egzemplarz opozycyjnej gazety "Narodnaja Wola”. - Najwyraźniej nie mieli w planach mojej rejestracji. To decyzja całkowicie polityczna – ocenił opozycjonista.

2 sierpnia na Białorusi rozpoczęła się rejestracja kandydatów na wybory do niższej izby parlamentu, Izby Reprezentantów. Zgodnie z białoruskim ustawodawstwem kandydat może być zgłaszany w imieniu partii, w imieniu kolektywów pracowniczych lub po zebraniu odpowiedniej liczby podpisów - w przypadku wyborów parlamentarnych musi go poprzeć co najmniej 1000 mieszkańców okręgu wyborczego.

W poprzednich wyborach parlamentarnych na Białorusi w 2012 roku startowało 293 kandydatów, w tym 46 przedstawicieli opozycji. Ani jeden kandydat opozycji nie trafił do parlamentu. Według misji obserwatorów OBWE wybory nie były ani wolne, ani uczciwe.

PAP/agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: tzw. wybory parlamentarne wyznaczone na 11 września

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 06:00
Główne wybory do Izby Reprezentantów, izby niższej parlamentu, odbędą się 11 września. Wtedy w głosowaniu powszechnym ma być wybranych 110 deputowanych. Natomiast wybory do Rady Republiki, izby wyższej parlamentu, rozpoczną się 18 czerwca, a zakończą się 18 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Białorusi zakończono rejestrację kandydatów do parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 00:05
Białoruska Centralna Komisja Wyborcza dopuściła do udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych 521 osób. 93 odmówiono udziału w wyborach. Izba Niższa białoruskiego parlamentu liczy 110 deputowanych. To oznacza, że średnio o mandat będzie walczyć niemal 5 kandydatów. Rejestracja zakończyła się 12 sierpnia.
rozwiń zwiń