X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruscy opozycjoniści w Sejmie. Dzień wcześniej wielu zatrzymano i w Warszawie się nie pojawili

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 14:47
Przedstawiciele białoruskiej opozycji byli z wizytą w polskim Sejmie. Przyjechali, żeby na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych opowiedzieć, jak wygląda ich sytuacja na Białorusi. Wczoraj w Mińsku milicja zatrzymała kilkadziesiąt osób. Wśród nich byli opozycjoniści i obserwatorzy, którzy przyszli na alternatywne obchody Dnia Niepodległości Białorusi. Do aresztów trafili między innymi Mikoła Statkiewicz i Ryhor Kastusiou, którzy mieli dziś przyjechać do Polski.
Audio
  • Białoruska opozycja w Sejmie. Relacja Katarzyny Ingram (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jurij Hubarewicz z ruchu "O Wolność!” zaznacza, że władze białoruskie prawdopodobnie wiedziały o dzisiejszej wizycie liderów opozycji w polskim Sejmie.

- Władze białoruskie nie mogły nie wiedzieć o tym, że część wczoraj zatrzymanych miała brać udział w dzisiejszym spotkaniu. Celem raczej było pokazanie, że represje są nadal aktualne, że każda taka działalność, taka aktywność może wiązać się z represjami - mówi opozycjonista.

Igor Lalkou z "Ruchu Solidarności Razem" mówi, że od władz polskich opozycja na Białorusi oczekuje solidarności i w kwestiach politycznych podejmowania współpracy z tamtejszą władzą tylko pod warunkiem zaprzestania przez nią represji.

- Naszym zdaniem póki są represje, niemożliwe są inne rzeczy, ani współpraca gospodarcza i kulturalna, bo z takimi reżimami, jak reżim białoruski normalnie się nie pracuje - mówi opozycjonista.

Komisja Spraw Zagranicznych jednomyślnie przyjęła dziś uchwałę dotyczącą sytuacji na Białorusi. Wiceprzewodniczący Komisji Robert Tyszkiewicz z Platformy Obywatelskiej mówi, że uchwała obejmuje nie tylko kwestie bieżące, ale odnosi się także do przyszłości. Poseł wyjaśnia, że jedynym skutecznym sposobem wpływania na demokratyzację Białorusi jest dialog warunkowy czyli powiązanie otwierania się na rozmowy z władzami w Mińsku z liberalizacją prawa.

Posłowie wyrażają też solidarność z represjonowanymi i apelują do polskiego rządu o interwencję w sprawie uwolnienia aresztowanych wczoraj działaczy społecznych i polityków opozycji oraz o zwiększenie środków dla demokratycznych ruchów społecznych i organizacji, promujących postawy obywatelskie.
Spotkania białoruskich opozycjonistów z posłami Komisji Spraw Zagranicznych odbywają się co roku.

PAP/IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mińsk: zatrzymano 20 działaczy, w tym Mikołę Statkiewicza, Wiaczesława Siwczyka

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 16:58
Opozycyjny polityk Mikoła Statkiewicz, który próbował zwołać na wtorek alternatywną akcję w Dniu Niepodległości Białorusi, został zatrzymany w Mińsku. Według Radia Swaboda zatrzymano też ok. 20 osób, które przyszły na Bulwar Tołbuchina, by wziąć udział w akcji. Portal podaje, że zatrzymano również opozycjonistę Wiaczesława Siwczyka.
rozwiń zwiń