X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Mińsk znosi ograniczenia co do liczby dyplomatów z USA na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
Władze Białorusi zniosły ograniczenia liczby amerykańskich dyplomatów w ambasadzie USA w Mińsku, które obowiązują od 2008 roku, i oficjalnie poinformowały o tym stronę amerykańską - podało w w poniedziałek białoruskie MSZ.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ambasada USA w Mińsku funkcjonuje bez ambasadora i w ograniczonym składzie od 2008 roku. Doprowadzenie do odwołania ówczesnej ambasador i redukcji obsady placówki było odpowiedzią Mińska na sankcje USA.

Oficjalną informację o zniesieniu ograniczeń dotyczących liczby pracowników dyplomatycznych ambasady USA w Mińsku przekazał stronie amerykańskiej minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej. 

W poniedziałek odbył on w Mińsku spotkanie z zastępcą asystenta sekretarza stanu USA George'em Kentem. 

- Strona białoruska wyraziła nadzieję, że krok ten będzie sprzyjał dalszej normalizacji relacji pomiędzy Białorusią i USA – poinformowało w komunikacie białoruskie MSZ.

W kręgach dyplomatycznych i eksperckich w Mińsku mówi się, że ponowne pojawienie się na Białorusi amerykańskiego ambasadora może być kwestią półtora roku - dwóch lat. 

Amerykańską placówką dyplomatyczną na Białorusi kieruje od sierpnia ubiegłego roku charge d’affaires Jennifer Moore. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: Rosja odrzuciła propozycje Białorusi w sprawie rekompensat za straty Mińska

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 06:50
Łukaszenka na naradzie rządowej w poniedziałek powiedział, że Rosja wcześniej obiecała kompensować Białorusi straty, wynikające z manewru podatkowego. Jednak Moskwa nie zgodziła się na wszystkie propozycje Mińska w tej sprawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony Rosjan i tysiące szkół z WC na dworze. "Kraj się rozpada"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 22:00
3200 szkół w Rosji nie ma cywilizowanych toalet w budynkach. Także około 35 milionów Rosjan chodzi do WC na zewnątrz domu, miliony nie mają ogrzewania – piszą rosyjskie media. Jeden z blogerów wskazuje na dezintegrację Rosji, w którym poza Moskwą i okolicami – zieje pustką i brakiem cywilizacji. Zaniedbane i biedne połacie kraju nazwał "czwartą Rosją".
rozwiń zwiń