Raport Białoruś

Białoruś: szef Biełtelekomu zatrzymany za łapówkę od Rosjanina

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 10:14
Na Białorusi zatrzymany został dyrektor generalny koncernu telekomunikacyjnego Biełtelekom Siergiej Siwodiedow. W jego domu znaleziono  470 tysięcy dolarów pochodzących z łapówek – informują białoruskie media. Zatrzymano też obywatela Rosji, ”K”, który miał przekazać mu łapówkę 15 tysięcy euro.
Siergiej Siwodiediw
Siergiej SiwodiediwFoto: print screen z materiału filmowego Biełsatu

Białoruski Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) informuje w komunikacie na swojej stronie internetowej, że dyrektor generalny Biełtelekomu Siergiej Siwodiedow jest oskarżany o wzięcie 15 tysięcy euro łapówki od obywatela Rosji w zamian za współpracę w dostawach sprzętu telekomunikacyjnego.

Obywatel Rosji "K", który dawał łapówkę, też został zatrzymany. Podano, że obaj zatrzymani współpracują w śledztwie.

Wszczęto sprawę z artykułów 430 i 431 kodeksu karnego Białorusi.

Podczas działań śledczych w miejscu zamieszkania Siwodiedowa znaleziono i skonfiskowano 470 tysięcy dolarów USA, otrzymanych w ostatnim czasie również w ramach procederu korupcyjnego – podano w komunikacie Komitetu Bezpieczeństwa Państwa Białorusi.

Dodano, iż objęto aresztem trzy mieszkania w Mińsku należące do Siwodiedowa, również formalnie należące do podstawionych osób i działkę z domem w rejonie mińskim.

Siwodiedow został dyrektorem koncernu w 2014 roku. Ma 52 lata.


***

Agnieszka Marcela Kamińska/PolskieRadio24.pl (na podst. komunikatów, mediów białoruskich, m.in. Radia Swaboda)

 


 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa zwolniony ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 01:00
Aleksander Łukaszenka zwolnił Andreja Uciuryna (Andrieja Wtiurina) z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za "dyskredytację stopnia wojskowego". Według przecieków, Uciuryn, były szef Służby Ochrony Prezydenta, miał zostać zatrzymany za przyjęcie łapówki. 
rozwiń zwiń