X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: b. szef ochrony Łukaszenki zatrzymany za łapówkę od rosyjskiej firmy "G"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 12:40
Były szef ochrony Aleksandra Łukaszenki Andriej Wtiurin (Andrej Uciuryn) został zatrzymany na gorącym uczynku podczas brania łapówki od rosyjskiego przedsiębiorstwa za lobbowanie jego interesów na Białorusi – podało w swoim komunikacie białoruskie KGB. Według części ekspertów chodzi o Gazprom. Uciuryn 1 maja został odwołany ze stanowiska wiceszefa Rady Bezpieczeństwa Białorusi.
Andrej Uciuryn
Andrej UciurynFoto: kadr z materiału filmowego telewizji Biełsat

O postawieniu zarzutów informują białoruskie media, komunikat na ten temat wydał także białoruski Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB).

Andriej Wtiurim (biał. Andrej Uciuryn), jak podaje KGB w  komunikacie na swojej stronie internetowej, usłyszał zarzut brania łapówki na podstawie artykułu 430 paragrafu 3. Kodeksu karnego Republiki Białoruś.  

Jak podano w  komunikacie, Andrej Uciuryn został dzień wcześniej został zatrzymany na gorącym uczynku, "gdy otrzymywał 148 600 dolarów od przedstawiciela rosyjskiej struktury handlowej ”G” w zamian za pomoc w promowaniu swoich interesów w Republice Białorusi". Ten ostatni jest oskarżany o przekupstwo.

Obaj przyznali się do winy w tej sprawie – zaznacza KGB. Zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Uciuryn 1 maja został zwolniony z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa przez Aleksandra Łukaszenkę.

Uciuryn to były szef Służby Ochrony Prezydenta. Sprawował tę funkcję wyjątkowo długo, bo około siedmiu lat (2007-2014). Media niezależne piszą, że był jedną z grona najbardziej wpływowych osób w państwie. W rankingu portalu "Nasza Niwa" zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce, przed szefem rządu białoruskiego.

Urodzony w Rosji, syn radzieckiego wojskowego służącego na Białorusi

Urodził się w Penzie (Rosja) w 1971 roku. Według biografii, które można znaleźć w białoruskich mediach, ukończył Wyższą Szkołę Dowodzenia Wojskowego w Saratowie przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Rosji, a w 2002 r. Akademię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi. W latach 1992-1995 sprawował różne funckje w strukturach bezpieczeństwa Białorusi. Potem przeniósł się do Służby Bezpieczeństwa Prezydenta. W 2014 roku został zwolniony z funkcji szefa szefa ochrony prezydenta i został powołąny Rady Bezpieczeństwa.

Jak podają media, ojciec Wtiurina (Uciurina) służył w Penzie, a potem stał na czele jednostki nr. 3214 w republice białoruskiej w latach 1977—1986. 

Portal "Nasza niwa" twierdzi, że opieczętowano posiadłość Wtiurina w Drozdach-2.

***

Agnieszka Marcela Kamińska, PolskieRadio24.pl/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa zwolniony ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 01:00
Aleksander Łukaszenka zwolnił Andreja Uciuryna (Andrieja Wtiurina) z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za "dyskredytację stopnia wojskowego". Według przecieków, Uciuryn, były szef Służby Ochrony Prezydenta, miał zostać zatrzymany za przyjęcie łapówki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: szef Biełtelekomu zatrzymany za łapówkę od Rosjanina

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 10:14
Na Białorusi zatrzymany został dyrektor generalny koncernu telekomunikacyjnego Biełtelekom Siergiej Siwodiedow. W jego domu znaleziono  470 tysięcy dolarów pochodzących z łapówek – informują białoruskie media. Zatrzymano też obywatela Rosji, ”K”, który miał przekazać mu łapówkę 15 tysięcy euro.
rozwiń zwiń