Raport Białoruś

Białoruś i Rosja: do 21 czerwca ma powstać dokument ws. pogłębienia integracji

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 17:16
Dokument dotyczący pogłębienia integracji między Białorusią i Rosją ma być gotowy do 21 czerwca. Szef białoruskiego rządu Siarhiej Rumas powiedział, że obecnie pracują grupy robocze i niemal codziennie otrzymuje sprawozdania odnośnie postępu prac.
Audio
  • Dokument o integracji ma być gotowy do 21 czerwca. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Premier Białorusi poinformował, że obecnie uzgodniono już około 70 procent kwestii.

W drugiej połowie czerwca ma dojść do spotkania szefów rządów Rosji i Białorusi przy okazji drugich Igrzysk Europejskich które odbędą się w Mińsku. Wtedy ma być omówiony program działań służących pogłębieniu integracji. 

Tymczasem minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej nazwał "rutynową pracą" rozmowy dotyczące pogłębienia integracji z Rosją.

Zapytany o to, czy strona rosyjska porusza kwestie niezależności Białorusi, odesłał do niedawnego orędzia prezydenta Białorusi do narodu.

Media przypominają, że Aleksander Łukaszenka powiedział wtedy, że "ten kto ośmieli się zniszczyć Białoruś będzie przeklęty przez jej naród". 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosyjscy żołnierze i rakiety Iskander na defiladzie w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:00
Ponad 300 rosyjskich żołnierzy z Zachodniego Okręgu Wojskowego weźmie udział w defiladzie z okazji Dnia Niepodległości Białorusi. Na ulicach Mińska można też będzie zobaczyć rosyjskie rakiety Iskander, helikoptery K-52 i samoloty myśliwskie Su-37. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski opozycjonista: Łukaszenka sprzedaje Białoruś po kawałku

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 16:40
Aleksander Łukaszenka za dotacje, bez których państwo nie funkcjonuje, oddawał cząstki niepodległości Białorusi. Teraz Rosja chce za mniejsze pieniądze – kupić więcej suwerenności. I stopniowo zmniejsza dotacje – mówi Mikoła Statkiewicz, białoruski opozycjonista, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski MSZ przeciwny wzmocnieniu potencjału USA w regionie i Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:00
Białoruś jest przeciwna wzmacnianiu potencjału wojskowego Stanów Zjednoczonych u jej granic, zwłaszcza w Polsce - minister spraw zagranicznych Białorusi wypowiedział się na ten temat podczas seminarium poświęconego 10. rocznicy istnienia Partnerstwa Wschodniego. 
rozwiń zwiń