Raport Białoruś

Pod Witebskiem zakończyły się ćwiczenia białoruskich i brytyjskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 17:00
Zakończyły się niemal dwutygodniowe ćwiczenia białoruskich i brytyjskich żołnierzy. Odbywały się one na poligonie białoruskich komandosów Łośwido w obwodzie witebskim - blisko granicy z Rosją. Brytyjscy żołnierze w niedzielę powrócą do kraju.
Audio
  • Ćwiczenia białoruskich i brytyjskich żołnierzy. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Maksim Safaniuk

ku12.jpg
Analityk: Rosja chce przywiązać Białoruś na stałe, by nie stracić jej jak Ukrainy. Szereg specraportów o tym jest na biurku Putina

Białoruska państwowa agencja prasowa Biełta poinformowała, że ćwiczenia przeprowadzono w ramach współpracy dotyczącej przygotowania personelu sił pokojowych "i nie są one częścią jakichkolwiek wielostronnych manewrów". Podobne ćwiczenia odbywają się od 2018 roku na terytorium obu krajów.

W szkoleniu wzięło udział 28 żołnierzy piechoty morskiej z Wielkiej Brytanii i kompania białoruskich żołnierzy ze 103 gwardyjskiej powietrzno-desantowej brygady.

Obserwatorzy zwrócili uwagę, że ćwiczenia brytyjskich i białoruskich żołnierzy mogą być symbolem dalszego otwierania się Białorusi na współpracę z Zachodem w warunkach pogorszonych relacji Mińska z Rosją.

Wcześniej jeden z białoruskich polityków dopuścił możliwość wspólnych manewrów Białorusi z NATO.

IAR/agkm

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś wprowadziła podatek ekologiczny na transportowaną ropę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 14:00
Białoruś dekretem prezydenta Aleksandra Łukaszenki wprowadziła ekologiczny podatek na ropę transportowaną przez jej terytorium. Podatek ma pokryć likwidację ewentualnych następstw awarii ropociągów i innych nieprzewidzianych sytuacji związanych z transportem ropy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Litwę dotarła norweska ropa dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 12:00
Na Litwę dotarła ropa naftowa, która trafi na Białoruś. Pochodzący z Norwegii surowiec ma być alternatywą dla wykorzystywanej do tej pory przez ten kraj ropy rosyjskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Białoruś uzgodniły cenę gazu, bez porozumienia ws. ropy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 14:00
Mińsk i Moskwa nie zdołały na razie uzgodnić stawki za tranzyt rosyjskiej ropy przez Białoruś. Mińsk tymczasem – w piątek- wprowadził podatek ekologiczny za przesył surowca przez swoje terytorium. Wciąż nie ma umowy dwustronnej w sprawie dostaw ropy dla Białorusi na 2020 r.
rozwiń zwiń