Raport Białoruś

Jedziesz na Białoruś? Benzynę kupisz tylko za waluty obce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 20:55
Kierowcy samochodów na zagranicznych numerach rejestracyjnych nie będą mogli płacić za benzynę białoruską walutą, rublem.

Białoruś wprowadza ograniczenia w sprzedaży paliw obcokrajowcom za białoruskie ruble. Zgodnie ze wspólną decyzją rządu i Banku Narodowego Białorusi, samochody na zagranicznych numerach rejestracyjnych będą mogły kupować paliwo na stacjach benzynowych położonych przy granicach i na trasach międzynarodowych tylko za waluty obce.

Białoruskie media poinformowały, że podobne zasady sprzedaży paliw - za obcą walutę - już de facto obowiązuje na Białorusi od 1 czerwca na podstawie resortowego rozporządzenia białoruskiego koncernu naftowego "Biełnieftiechim". Sprzedaż paliw obcokrajowcom za dolary, euro i rosyjskie ruble ma sprzyjać ściągnięciu do gospodarki Białorusi środków walutowych.
Białoruś zmaga się z ostrym kryzysem walutowym i wszelkimi metodami próbuje przyciągnąć do kraju zagraniczne pieniądze.

Paliwo na miejscowych stacjach benzynowych już od dawna można było kupować zarówno za białoruskie ruble, jak też za dolary, euro i ruble rosyjskie. Jednak dotychczas obcokrajowcy podróżując po najważniejszych białoruskich drogach mieli do wyboru walutę, w jakiej chcieli płacić za benzynę czy olej napędowy.

IAR, agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Uwaga. Zakaz wywozu towarów z Białorusi. Cło za benzynę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 07:30
Białoruskie władze wprowadziły o północy kolejne zakazy, dotyczące wywozu towarów za granicę. Zabroniono wywozu sprzętów AGD. Jeśli ktoś zbyt często wyjeżdża, zapłaci cło też za paliwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagła zmiana cła na Białorusi: Izba Celna zaskoczona

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 15:31
Zmiany w przepisach białoruskich obowiązują od soboty, od godziny 20.00. A Izba Celna w Białymstoku o zmianach dowiedziała się... w sobotę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: gazem w kierowców na granicy (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 17:00
Białoruska milicja rozpędziła gazem łzawiącym demonstrację kierowców na przejściu granicznym z Polską, Kuźnica-Bruzgi. Zablokowali granicę, chcieli zmiany przepisów o cłach.
rozwiń zwiń