X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

W Kuropatach na Białorusi spoczywają też Polacy

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2011 05:20
Ambasador Polski na Białorusi zapalił znicze w Kuropatach. W tym podmińskim uroczysku spoczywa nawet 250 tysięcy masowych represji stalinowskich z lat 1937-41. Są to przede wszystkim Białorusini, ale wśród zabitych jest też wielu Polaków.
Audio

Ambasador Leszek Szerepka zapalił znicz przed "krzyżem pokuty", który upamiętnia wszystkich ludzi pomordowanych przez NKWD w Kuropatach. Położył również wieniec pod "krzyżem polskim" upamiętniającym naszych rodaków pomordowanych w tym miejscu.

Ambasador Szerepka powiedział Polskiemu Radiu, że nie ulega wątpliwości, iż duża część osób spoczywających w Kuropatach to Polacy. Według niego to miejsce jest chyba na wschodzie najmniej upamiętnione. Dyplomata dodał, że gdy zmieni się sytuacja polityczna strona polska postara się pomóc to zmienić.

Ambasador Leszek Szerepka zapalił również znicze na Cmentarzu Kalwaryjskim - najstarszej katolickiej nekropolii w Mińsku.

IAR, agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Polski
Polski krzyż w Kuropatach, fot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio
Jeden
Jeden z polskich krzyży imiennych, fot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziady na grobie tysięcy ofiar Stalina w Kuropatach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 07:52
Na Białorusi obchodzone są Dziady - dzień pamięci przodków. W tym dniu Białorusini zorganizowali wiec w Kuropatach, gdzie może spoczywać nawet ćwierć miliona osób. Wśród nich są również Polacy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyplomaci odwiedzili groby z czasu wojny polsko-bolszewickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 16:20
Pracownicy polskiej ambasady w Mińsku odwiedzają miejsca pamięci na północnej Białorusi. Jest tam szczególnie dużo mogił żołnierzy - uczestników wojny z bolszewikami z 1920 roku.
rozwiń zwiń