Raport Białoruś

Dyplomaci odwiedzili groby z czasu wojny polsko-bolszewickiej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 16:20
Pracownicy polskiej ambasady w Mińsku odwiedzają miejsca pamięci na północnej Białorusi. Jest tam szczególnie dużo mogił żołnierzy - uczestników wojny z bolszewikami z 1920 roku.
Audio

Przedstawiciele wydziału konsularnego Ambasady Polski na Białorusi odwiedzili już Wołokołaty i Zadoroże - miejscowości, w których znajdują się kwatery żołnierzy polskich poległych w 1920 roku. Znicze zostały zapalone również w miejscowości Widze na mogile Tomasza Wawrzeckiego - ostatniego naczelnika powstania kościuszkowskiego 1794 roku.

Paweł Marczuk - pierwszy sekretarz Ambasady Polski w Mińsku poinformowal Polskie Radio, ze dyplomaci będą odwiedzać groby przez najbliższe dwa dni. - Na jutro przewidziana jest wizyta w Miorach, Dragunach i w Głebokiem. 2 listopada w - w dzień zaduszny - w Rubieżewiczach zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na grobach żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza , którzy zginęli w 1939 roku. W Nieświeżu natomiast nasi pracownicy odwiedzą mogiły policjantów i studentów rozstrzelanych w 1920 roku -powiedział dyplomata.

Jak się oczekuje, jutro ambasador Polski na Białorusi Leszek Szerepka odwiedzi podstołeczne uroczysko Kuropaty, gdzie spoczywają ofiary represji stalinowskich, w tym Polacy.

agkm

 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Dziady na grobie tysięcy ofiar Stalina w Kuropatach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 07:52
Na Białorusi obchodzone są Dziady - dzień pamięci przodków. W tym dniu Białorusini zorganizowali wiec w Kuropatach, gdzie może spoczywać nawet ćwierć miliona osób. Wśród nich są również Polacy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: Polacy odwiedzają groby powstańców i AK-owców

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 12:00
Polacy na Białorusi z okazji Wszystkich Świętych zapalą znicze na mogiłach powstańców styczniowych, żołnierzy 1920 i 1939 roku, Armii Krajowej, ofiar pacyfikacji hitlerowskich.
rozwiń zwiń