X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruski urzędnik będzie walczył z "białorutenizacją"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 16:31
Urzędnicy dostali odgórne zalecenie, by nie pozwalać na „przymusową" promocję białoruskiej tożsamości i języka, a także nie dopuścić do ograniczania języka rosyjskiego.
Białoruski urzędnik będzie walczył z białorutenizacją
Foto: źr. nn.by

Białoruski niezależny portal „Nasza Niwa” opublikował pismo, które w tej sprawie wysłał wiceszef administracji prezydenta Białorusi Aleksander Radźkou do swoich podwładnych. Kopia zamieszczona przez portal przeznaczona jest dla władz obwodu brzeskiego.

Dokument zaleca między innymi: „Podjęcie konkretnych kroków w celu niedopuszczenia prowadzenia polityki przymusowej białorutenizacji oraz sztucznego ograniczania użycia języka rosyjskiego przez kierownictwo organów państwowych oraz innych organizacji”.

Dodatkowo nakazuje zrewidowanie uchwalonych już tegorocznych budżetów na rekonstrukcję zabytków narodowych, finansowanie białoruskojęzycznych przedstawień teatralnych, filmów, koncertów oraz imprez rozrywkowych.

"Nasza Niwa obawia się, że może to oznaczać, że administracja Łukaszenki zaprzestaje finansowania kultury białoruskojęzycznej.

Obecnie zaledwie jedna czwarta Białorusinów rozmawia w domu po białorusku. Brak jest białoruskojęzycznych szkół. Aleksander Łukaszenka nie używa języka białoruskiego.

 

agkm, belsat.eu/pl, nn.by

/

 

 

 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Zobacz więcej na temat: Aleksander Łukaszenka Białoruś
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jedna czwarta Białorusinów mówi w domu po białorusku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2011 22:19
Około 106 tys. ludzi, czyli zaledwie 5,8 proc. mieszkańców niespełna dwumilionowego Mińskarozmawia w domu w ojczystym języku
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Mińsku są tylko trzy białoruskie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2011 22:21
Ostatnie 10 lat to najintensywniejsza rusyfikacja w najnowszej histroii Białorusi – mówi w rozmowie z portalem Franak Wiaczorka, opozycjonista białoruski, komentując ostatnie statystyki. Okazuje się, że Białorusini mówią w domu po rosyjsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrożony język białoruski: Łukaszenka wybrał rosyjski

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 12:30
Język białoruski jest zepchnięty na Białorusi na margines - to rosyjski daje perspektywy kariery. Rosyjski to wyłączny język mediów i administracji państwowej, wyższych uczelni. Aleksander Łukaszenka mówi tylko po rosyjsku, choć od lat nie potrafi się pozbyć się białoruskiego akcentu. Posłuchaj rozmowy z językoznawcą Wincukiem Wiaczorką.
rozwiń zwiń