Schulz na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 22:20
W tym roku wspominamy 120. rocznicę urodzin i 70. rocznicę śmierci autora "Sklepów cynamonowych". W piątkowym "Notatniku Dwójki" porozmawiamy o tym wybitnym pisarzu i artyście.
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w Drohobyczu
Portret Brunona Schulza z tablicy pamiątkowej umieszczonej na domu rodzinnym artysty w DrohobyczuFoto: E-paprykarz/Wikimedia, lic. CC

Katarzyna Hagmajer i Joanna Szwedowska spotkają się z Wierą Meniok, ukraińską  filolożką z Uniwersytetu w Drohobyczu, dyrektorką Festiwalu Brunona Schulza istniejącego w tym mieście od kilku lat, oraz z Jurijem Andruchowyczem, ukraińskim pisarzem, autorem najnowszego przekładu opowiadań Schulza na ukraiński.

7 grudnia, piątek, godz. 15.00

Czytaj także

Filmowe miasto Schulza

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 09:00
Drohobycz to małe ukraińskie miasteczko, dziś trochę zapomniane. Być może film Serhija Proskurini przypomni czasy jego świetności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

120 lat temu urodził się niepokorny Schulz

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 09:00
"Już z natury nie jestem stworzony na to, żeby stawiać opór, sprzeciwiać się, przeciwstawiać się czyjejś woli. Nie posiadam tej siły przekonania, tej ciasnej wiary w słuszność mej sprawy, która do tego jest potrzebna" – pisał Bruno Schulz w liście do Wacława Czarskiego.
rozwiń zwiń