X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W tym także wyręczy cię komputer

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 20:01
Czy procesor może być równie kreatywny co ludzki umysł? W "Notatniku Dwójki" zastanawialiśmy się, czy maszyna posiada duszę.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Jak zauważyła Urszula Pawlicka, znawczyni polskiej poezji cybernetycznej, choć maszyna nie może aspirować do posiadania emocji, jest w stanie wytworzyć rzecz posiadającą cechy dzieła sztuki. - Komputer może stworzyć dzieło, ale będzie to bardziej rezultat zastosowania algorytmu niż efekt natchnienia – mówiła.

Twórczość cybernetyczna nie zawsze musi wiązać się ingerencją komputera. Autorka książki "Polska poezja cybernetyczna" zapewnia, że wielu czytelników mogło się spotkać się z taką literaturą, nawet o tym nie wiedząc. - Kluczowym pojęciem dla literatury cybernetycznej jest hipertekst. W przypadku poezji dobrze to widać w przypadku wierszy nawiązujących do tekstów, które już przeczytaliśmy - wyjaśniała Urszula Pawlicka.

Do wysłuchania obszernych fragmentów audycji "Notatnik Dwójki" zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wisława Szymborska lubiła pamiętać o rocznicach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 05:50
Cała Polska pamięta o pierwszej rocznicy jej śmierci. Michał Rusinek, dawny sekretarz noblistki, dziś szef fundacji jej imienia, szczególnie zaprasza do krakowskiej kamienicy Szołayskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mroczne tajemnice domu Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 18:00
- Tuwim od najmłodszych lat miał poczucie, że jest naznaczony – Piotr Matywiecki, autor biografii łódzkiego poety, obala mity jakie narosły wokół jednego z najważniejszych literatów międzywojnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość to ból karalny..." Tandetna poezja walentynkowa

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 12:01
"Dzień Świętego Walentego to dla mnie było coś normalnego. Dopóki Ciebie nie spotkałem i po uszy się nie zakochałem" - czy takie wyznanie miłosne działa?
rozwiń zwiń