X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie z Heleną Łazarską

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 08:35
W "Notatniku Dwójki" wybitna sopranistka i pedagog śpiewu, a zarazem dyrektor artystyczny Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu - Helena Łazarska - opowiadała, między innymi, o swoich metodach nauczania śpiewu.
Audio
  • Helena Łazarska mówi o Konkursie Wokalnym im. Ady Sari, a także o swoich metodach nauczania śpiewu (Dwójka/Notatnik Dwójki)
nuty
nutyFoto: Glow Images/East News

Helenda Łazarska naukę śpiewu rozpoczęła w Krakowie u prof. Erazmy Janowicz-Kopaczyńskiej, kontynuując ją później w Wyższej Szkole Muzycznej, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 1960 roku.

W latach 1964-72 była solistką Opery Śląskiej w Bytomiu. Szczególne sukcesy odnosiła w operach Mozarta (Pamina w "Czarodziejskim flecie", Zerlina i Elwira w "Don Giovannim", Zuzanna i Hrabina w "Weselu Figara", Ilia w "Idomeneuszu, królu Krety"), a także, między innymi, w partiach Micaëli ("Carmen" Bizeta), Liů ("Turandot" Pucciniego), Tatiany ("Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego), Małgorzaty ("Faust" Gounoda), Neddy ("Pajace" Leoncavalla), Desdemony ("Otello" Verdiego). Koncertowała w liczących się salach w całej Europie, byłym ZSRR i Ameryce Południowej, obok występów w operze wykonując recitale pieśni. Brała udział w festiwalach w Pradze, Barcelonie, Paryżu, Avignonie, na Hollandfestival i Warszawskiej Jesieni. Jej repertuar obejmuje utwory od baroku po współczesność. Dokonała wielu nagrań i prawykonań, m.in. w Polsce, Belgii, Hiszpanii i Holandii.

Za zasługi w upowszechnianiu kultury polskiej za granicą otrzymała wiele nagród i odznaczeń, między innymi, Krzyż Oficerski Polonia Restituta (1999)oraz Złoty Medal-Zasłużony Kulturze Gloria Artis(2008).

Audycję prowadziła Beata Stylińska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gibony pod wpływem helu śpiewają jak gwiazdy opery

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 09:57
Małe małpy wykorzystują tę samą technikę śpiewając w lasach południowo-wschodniej Azji co najlepsze głosy sopranowe z Metropolitan Opera czy La Scali – do takiego wniosku doszli japońscy naukowcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała prawda o "You can dance" i "Bitwie na głosy"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 16:17
Popularność telewizyjnych programów jest wielka, bo można pokazać się w okienku i taką osobę zobaczy cała Polska. Ale dostać się do programu jest bardzo trudno.
rozwiń zwiń