X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Grecy w Bielawie zamieszkali...

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 15:30
Śledząc losy greckich uchodźców Klimko-Dobrzaniecki snuje opowieść o wygnaniu z raju. - Eleni pochodzi z mojej Bielawy - opowiadał autor książki "Grecy umierają w domu".
Audio
  • "Wielu moich przyjaciół ze szkoły to Grecy". Hubert Klimko-Dobrzaniecki rozmawiał z Anną Lisiecką (Notatnik Dwójki)
Eleni Tzoka, polska piosenkarka pochodzenia greckiego, najsłynniejsza mieszkanka Bielawy
Eleni Tzoka, polska piosenkarka pochodzenia greckiego, najsłynniejsza mieszkanka BielawyFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

/

- Jak pisałem tę książkę nie myślałem o "Odysei". Nie myślałem, że teraz jest kryzys w Grecji, więc temat jest gorący. Ona była we mnie od wielu lat - tłumaczył pisarz w "Notatniku Dwójki"
Klimko-Dobrzaniecki pochodzi z Bielawy, z Dolnego Śląska. Po przegranej w 1949 roku wojnie domowej, przyjechało tam wielu greckich uchodźców. Tylko kilkanaście osób nie wróciło stamtąd do domu. "Grecy umierają w domu" to fikcyjna opowieść, ale też trochę upamiętnienie tego fragmentu powojennej historii Polski.
- Ludzie w Bielawie opowiadali, że oni znaleźli się w kraju zimnym, szarym. Ale Bielawa nawet w PRL-u była miejscem schowanym w górach, a Grecy stworzyli koloryt tego miejsca. Niewykluczone, że ja dzięki ich opowieściom też zacząłem podróżować - opowiadał Klimko-Dobrzaniecki w rozmowie z Anną Lisiecką.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja i Macedonia. Ostra walka o Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 11:50
Czy Macedończycy wywodzą się od antycznych superwojowników, czy raczej mają więcej wspólnego ze Słownianami? O tym rozmawialiśmy w audycji "Słuchaj świata" w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w Turcji, protesty w Grecji...

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 11:56
W "Więcej świata" o niepokojach w europejskich państwach: w Grecji nie dotrzymującej kroku państwom Unii Europejskiej oraz w Turcji, od lat starającej się o członkostwo w Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grecja: lewica wychodzi z rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 16:37
Grecka Demokratyczna Lewica ogłosiła, że wychodzi z koalicji rządzącej. Powodem jest spór o zamknięcie mediów publicznych.
rozwiń zwiń