X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antyamerykański, sensacyjny Miłoszewski

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 17:00
- Ta książka to rozpędzony pociąg. Na dużo Pan sobie pozwolił - mówiła o najnowszym thrillerze Zygmunta Miłoszewskiego Dorota Gacek w "Notatniku Dwójki". - Ważne, żeby czytelnik nie mógł się oderwać - odpowiadał autor.
Audio
  • Zygmunt Miłoszewski o książce "Bezcenny" (Notatnik Dwójki/Dwójka)
Zaginiony w 1945 roku obraz Rafaela Portret młodzieńca
Zaginiony w 1945 roku obraz Rafaela "Portret młodzieńca"

Powieść "Bezcenny" dotyczy największej, nierozwiązanej tajemnicy polskiej narodowej kolekcji sztuki: niemieckiej kradzieży w 1945 roku arcydzieła Rafaela "Portret młodzieńca".

Gdy w 1946 roku do kraju wróciły zrabowane dzieła sztuki z "Damą z Gronostajem" Leonarda da Vinci na czele, zabrakło wśród nich "Portretu młodzieńca", uważanego niegdyś za autoportret Rafaela, który do dziś pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na obraz czeka pusta rama.

By odzyskać arcydzieło przywiezione na początku XIX wieku przez ks.Adama Jerzego Czartoryskiego powieściowa urzędniczka MSZ z aprobatą władz zostaje złodziejką. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia...

- Początek XVI wieku, pewnie ok.1510, wtedy właśnie Młody przychodzi na świat w Rzymie w naprawdę dobrej rodzinie. Jego ojcem jest 27-letni Rafael Santi, matką duch epoki renesansu - tak głównego bohatera - obraz Rafaela przedstawił w książce Miłoszewski.

Akcja toczy się w wielu miejscach na świecie, wielu bohaterów książki ginie.

- Jakieś mocarstwo może się na Pana obrazić przy okazji tej książki - ostrzegała w rozmowie z autorem Dorota Gacek. - Jest wystarczająco dużo sensacyjnych powieści proamerykańskich, żeby jedna zdecydowanie się różniła - ripostował Zygmunt Miłoszewski.

kw

Zobacz więcej na temat: literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Grecy w Bielawie zamieszkali...

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 15:30
Śledząc losy greckich uchodźców Klimko-Dobrzaniecki snuje opowieść o wygnaniu z raju. - Eleni pochodzi z mojej Bielawy - opowiadał autor książki "Grecy umierają w domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

85 lat Biblioteki Narodowej, "siostry" Rosyjskiej Biblioteki Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 23:00
- Jest to jedyny przypadek w historii świata, żeby jedna kolekcja była początkiem dwóch wielkich bibliotek narodowych - o dziejach polskiego skarbca książek opowiadał w Dwójce dr Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakiem polskich mariawitów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 23:00
Powstali jako ruch mający uzdrowić polskie duchowieństwo, jednak szybko zostali z Kościoła wykluczeni. W Dwójce porozmawiamy o fenomenie mariawityzmu na Ziemi Mińskiej.
rozwiń zwiń