Polskie Radio
Section05
Biblioteka Polska

Polska Biblioteka w Kijowie integruje Polaków i Ukraińców

W Polskiej Bibliotece Medycznej w Kijowie, powstałej w 2016 roku, zgromadzono ponad 10 tysięcy woluminów. Większość książek ofiarowały placówce uczelnie medyczne, wydawnictwa oraz sami lekarze, wśród nich jest prywatny księgozbiór patrona Biblioteki w Kijowie, profesora Zbigniewa Religi. Funkcjonowanie biblioteki w warunkach wojennych nie jest łatwe, dlatego też obecnie każde wsparcie i niesiona dla niej pomoc jest nie do przecenienia.  
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Polacy za granicą pomoc Ministerstwo Spraw Zagranicznych Biblioteka Polska

Sekretarz generalny NATO: wspieranie Ukrainy jest ważne dla całego Sojuszu

Będziemy stać u boku Ukrainy; wspieranie tego kraju jest ważne dla całego NATO - zapewnił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem dwudniowego spotkania ministrów obrony w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Stoltenberg wystąpił na konferencji prasowej wspólnie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który w środę przybył do Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Hamas NATO Ukraina Pałac Saski Biblioteka Polska Polonia język polski Piotr Gliński

W Szwajcarii obradować będzie 45. sesja Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Od 6 do 8 września w Solurze, w Szwajcarii obradować będzie 45. sesja Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie. Została założona w 1979 roku w Muzeum Polskim w Rapperswilu. Jest organizacją zrzeszającą muzea, archiwa i biblioteki polskie poza granicami kraju.
Zobacz więcej na temat:  Szwajcaria Polonia historia Polski Biblioteka Polska muzeum archiwum