Umer, Seweryn i Nowak o mistrzach słowa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 23:10
Jak ważne jest słowo i czy faktycznie znajduje się ono na straconej pozycji? Jeśli tak, to czym wytłumaczyć rosnącą potrzebę pisania w ludziach spoza świata literatury?Drugiego dnia Świąt wydanie specjalne audycji "W Dwójce raźniej".

Słowo jest tym, co łączy naszych gości - Magdę Umer, Marię Seweryn i Adama Nowaka.
Czy postęp faktycznie jest wrogiem czytania, a papier wyłącznym jego sojusznikiem? Czy sens i myśl da się ocalić w zalewie technicznych i elektronicznych wynalazków współczesności? Czy słowo wybrzmiewa dobitniej w radiu czy na scenie?
O nowoczesnych narzędziach i wynalazkach, które nie muszą zabijać słowa, rozmawiać będziemy przez blisko dwie godziny. W programie przewidujemy wiele zaskakujących momentów, które zawdzięczamy archiwum Polskiego Radia. Nie zabraknie słów Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wśród autorytetów i mistrzów słowa pojawią się przywołani w nagraniach sprzed lat: Gustaw Holoubek i Aleksander Bardini. W audycji "W Dwójce raźniej" przeszłość spotka się z teraźniejszością. A wnioski z tego spotkania nie muszą być pesymistyczne.

Zapraszam w Poniedziałek Wielkanocny (9 kwietnia) o godz. 17.00 - Magdalena Juszczyk.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maria Seweryn: Mama płakała przez tydzień

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 14:00
Krystyna Janda nie była zachwycona, gdy jej córka - Maria Seweryn - postanowiła zostać aktorką. Dziś współpracują na scenie i poza nią, kierując wspólnie dwoma warszawskimi teatrami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer czyta wiersz Wisławy Szymborskiej o... Elli Fitzgerald

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 18:00
- To jedna z najbliższych mi osób. Gdybym urodziła się za wcześnie, by poznać jej poezję... to byłoby straszne - wyznała znakomita piosenkarka w specjalnym wydaniu "W Tonacji Trójki".
rozwiń zwiń