Polskie Radio
Section05
Andrzej Szczepkowski

"Gargantua i Pantagruel" François Rabelais'go w "Lekturach Jedynki"

Od 25 marca, od poniedziałku do piątku ok. godz. 21.45, a w soboty i niedziele ok. 20.45, zapraszamy do wysłuchania fragmentów fantastyczno-satyrycznej powieść z połowy XVI wieku "Gargantua i Pantagruel" François Rabelais'go, w przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego, w interpretacji Andrzeja Szczepkowskiego. Nagranie z roku 1994, dostępne bezpłatnie w ramach projektu Radiobook. 
Zobacz więcej na temat:  literatura książki Andrzej Szczepkowski Tadeusz Boy-Żeleński Radiobook

Mieczysław Czechowicz. "Został głos, który się pamięta"

- Mieczysław Czechowicz zrósł się z bajką dla dzieci, która powstała w złotym okresie polskiej animacji - powiedziała prof. Barbara Osterloff. – Został głos, który się pamięta. 32 lata temu zmarł jeden z najbardziej lubianych aktorów polskiej sceny, obdarzony niepospolitym wdziękiem i wspaniałym głosem, który dzięki "Misiowi Uszatkowi" towarzyszył w dzieciństwie większości Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Szczepkowski Barbara Osterloff Kabaret Starszych Panów bajki dla dzieci Edward Dziewoński Mieczysław Czechowicz

Andrzej Szczepkowski - niezapomniany głos i odwzajemniona miłość do radia

- Mój ojciec potrafił śpiewać operowe arie, był obdarzony słuchem absolutnym, co zresztą uważał za dar, ale z drugiej strony źle znosił jakikolwiek fałsz. W latach młodości w Krakowie gitarę podarował mu Konstanty Ildefons Gałczyński, z którym się przyjaźnił. Głos uważał za swój najbardziej wartościowy aktorski instrument - mówiła w Dwójce Joanna Szczepkowska, córka aktora.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Szczepkowski joanna szczepkowska Monika Zając Roch Siciński Dwójka aktorzy aktor aktorstwo Tomasz Mościcki