X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Aktorstwo to ostatnia rzecz, jakiej chciałam"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 19:00
- Byłam tak nieśmiała, że wstydziłam się nawet poprosić w sklepie o cukier. Często więc stałam w kolejce po pięć razy - wspominała Anna Dymna. Znakomita aktorka opowiada w Dwójce o sobie i swojej pracy.
Audio
  • Anna Dymna opowiada o sobie, o swoich związkach z Krakowem i o początkach swojej drogi artystycznej (Dwójka/Zapiski ze współczesności)
  • Anna Dymna o najważniejszym filmie swojego życia (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Anna Dymna o teatrze (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Anna Dymna o pomocy bliźniemu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Anna Dymna o założeniu ośrodka dla chorych (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Anna Dymna, Kraków 1977.
Anna Dymna, Kraków 1977. Foto: PAP/Maciej Sochor

 - Nigdy nie zostałabym aktorką, gdyby nie Jan Niwiński - wspominała w audycji z cyklu "Zapiski ze współczesności". Jak mówiła, to aktor, który koło Poczty Głównej w Krakowie prowadził własny teatrzyk. - Chyba już od siódmego roku życia byłam pod jego opieką; przypatrywał mi się bacznie także wtedy, gdy na podwórku łaziłam z chłopakami po drzewach... - opowiadała artystka. Jak podkreśliła, wcale nie chciała grać; zamierzała zostać psychologiem. - Złożyłam już nawet papiery na wydział psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ale na korytarzu Niwiński złapał mnie i krzyknął: "Ty masz zdawać do szkoły teatralnej, ty masz predyspozycje!".

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej gawędy, w której aktorka mówi m. in. o swojej dawnej, niewiarygodniej nieśmiałości...

W kolejnych gawędach usłyszymy również o związkach Anny Dymnej z Krakowem, o Wiesławie Dymnym i o współpracy z "Piwnicą Pod Baranami".

>>Wspomnienie o Wiesławie Dymnym<<
Audycję przygotował Witold Malesa.
8-12 kwietnia (poniedziałek-piątek), godz. 11.45 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna podróżowała po planetach reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 12:28
Grała w filmach reżyserowanych przez największych, współpracowała z mistrzami aktorstwa. Sama jest aktorką jedyną w swoim rodzaju, aktorką znakomitą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymna o wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 15:30
- Dzięki miłości możemy sprawić, by nikt obok nas nie był bezradny i samotny - aktorka opowie o swojej nowej akcji charytatywnej w sobotni poranek w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: jestem szczęściarą przez całe życie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 23:00
Jana Kantego Pawluśkiewicza nazywa czarodziejem, piosenkom Marka Grechuty przypisuje terapeutyczną moc, a Czesław Miłosz był w jej domu. - Kolekcjonuję skarby, ale biżuterii nie lubię, zaś pieniądze mnie nie interesują. Dla mnie skarbami są spotkania z ludźmi - mówi Anna Dymna w "Spotkaniu z mistrzem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna: chory potrzebuje, by ktoś go wysłuchał

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 12:37
- Lekarz musi się starać zrozumieć człowieka, żeby wyleczyć pacjenta. Jeśli nie będzie znał stanu jego ducha, jego lęku i strachu, to nie będzie mógł mu pomóc - podkreśla znana aktorka i działaczka społeczna.
rozwiń zwiń