X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najbiedniejsi Polacy nie zawsze są ubodzy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 18:00
- Idealny mężczyzna według polskich kobiet nie czyta, nie chodzi na koncerty ani do teatru. Dba o rodzinę i samochód - wymieniała Katarzyna Nowak, cytując jeden z reportaży Wojciecha Markiewicza.
Audio
  • Najbiedniejsi Polacy nie zawsze są ubodzy (Wieczór autorski/Dwójka)
W Polsce mamy już drugie pokolenie ludzi żyjących wyłącznie z pomocy społecznej...
W Polsce mamy już drugie pokolenie ludzi żyjących wyłącznie z pomocy społecznej...Foto: Glow Images

Opublikowany właśnie zbiór "100 najbiedniejszych Polaków" pokazuje bowiem, że ubodzy bywamy równie często duchem. Tym bardziej wzrusza przywołana w jednym z reportaży Markiewicza scenka, w której Agent Tomek cierpliwie słucha wierszy Adama Asnyka czytanych przez posłankę Sawicką przez telefon. Kolejną pożądaną u polskich mężczyzna cechą jest bowiem wyrozumiałość...

W reportażach Wojciecha Markiewicza nie brakuje wątków humorystycznych. Dominują w nich jednak dramatyczne często opisy ubóstwa, cierpienia i biurokratycznych absurdów. Tytuł zbioru zaczerpnięty został z jednego z tekstów, w którym autor faktycznie przedstawił swój ranking 100 najbiedniejszych Polaków, z czego 17 pochodziło z tej samej rodziny.

- W Polsce mamy już drugie pokolenie żyjące wyłącznie z pomocy socjalnej. Czasami na własne życzenie, ale równie często przez następujące wokół nas zmiany - podkreśla gość Katarzyny Nowak. Wojciech Markiewicz zdradził także, dlaczego w towarzystwie boi się spytać o Marqueza i czemu w rankingach najbogatszych Polaków brakuje... najbogatszych Polaków.

***

Tytuł audycji: "Wieczór autorski"

Prowadziła: Katarzyna Nowak

Gość: Wojciech Markiewicz (reportażysta)

Data emisji: 6.02.2015

Godzina emisji: 17.30

mm/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cud pod Białymstokiem. Komu objawia się Matka Boska?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 08:45
Od osoby, która jest świadkiem cudu, wspólnota oczekuje nie mniej cudownego życia. W przypadku tego objawienia wspólnota mocno się zawiodła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realizm magiczny według Wita Szostaka

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 18:00
- Oddaliłem się od konwencji fantastycznej, dalej jednak towarzyszy mi przywiązanie do kategorii mitu - opowiadał w Dwójce pisarz.
rozwiń zwiń