X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EtnoKraków/Rozstaje 2016, czyli święto world music

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 10:17
Zapraszamy na powrót do muzycznych korzeni - festiwal EtnoKraków/Rozstaje 2016, który odbędzie się w dniach 5-9 lipca. Na ponad 20 koncertach usłyszymy artystów reprezentujących Europę, Azję, Afrykę subsaharyjską i Amerykę Północną.
Artyści z czterech kontynentów zaprezentują się w Krakowie . Na zdj. plakat festiwalu
Artyści z czterech kontynentów zaprezentują się w Krakowie . Na zdj. plakat festiwaluFoto: materiały promocyjne

Podczas festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2016 zaprezentują się gwiazdy międzynarodowej sceny world music, m.in. laureatka Latin Grammy i Disco de Oro - porywająca Buika (Hiszpania), twórczyni autorskiej wizji muzyki flamenco.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi  Jojo Abot z zespołem (Ghana/Szwecja/USA). Usłyszymy A Filetta (Francja/Korsyka) jeden z najwybitniejszych zespołów wokalnych na świecie, nawiązujący do wielowiekowej tradycji polifonii korsykańskiej oraz chór Iberi kultywujący tradycję gruzińskiego wielogłosu.

Obok prezentacji artystów ze świata ważną misją festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2016 jest popularyzacja zespołów polskiej sceny etno, world music, sceny muzyki tradycyjnej, promocja premierowych projektów koncertowych i fonograficznych.

Polska reprezentacja w ramach tegorocznej edycji to m.in.: projekt Sefardix/Maggid, promujący najnowszą płytę zespołu – współtworzony przez Jorgosa Skoliasa oraz braci Marcina i Bartłomieja Olesiów.

Podczas krakowskiego festiwalu usłyszymy w tym roku w sumie ponad 100 artystów kultywujących tradycje najstarszych źródeł kultury muzycznej. Przywołaniu archaicznych brzmień i form rekonstrukcji muzycznych towarzyszyć będą też prezentacje zespołów, dla których inspiracja muzyką korzeni jest punktem wyjścia dla własnej, odrębnej i twórczej interpretacji, których kreacja artystyczna wytycza nową drogę na mapie muzycznych archetypów.

Organizatorami festiwalu EtnoKraków/Rozstaje 2016 są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Stowarzyszenie Rozstaje: u Zbiegu Kultur i Tradycji.

ob


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Górale z Polski i Gruzji na wspólnej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 13:00
– Bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy, bardzo szybko chcieliśmy razem zagrać. A gdy już zagraliśmy i zaśpiewaliśmy, wiedzieliśmy, że to się może udać – mówił Krzysztof Trebunia-Tutka o wspólnych nagraniach swojego zespołu i grupy Urmuli.
rozwiń zwiń