Beethoven kameralnie - czyli festiwal muzyki klasycznej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 11:35
Plac Defilad/Teatr Studio zapraszają na rozpoczynający się 3 lipca Letni Festiwal Muzyki Klasycznej pt. "Transkrypcje". Wszystkie koncerty odbędą się na Placu Defilad w ciągu kolejnych lipcowych i sierpniowych niedziel. Początek o godzinie 13.
Zdj. z ubiegłorocznej odsłony Letniego Festiwalu Muzyki Klasycznej Transkrypcje
Zdj. z ubiegłorocznej odsłony Letniego Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje"Foto: Ewelina Tomczak

Podczas koncertów będzie można posłuchać 9 Symfonii Beethovena i innych utworów towarzyszących w opracowaniach na składy kameralne. Zanim jednak festiwal rozpocznie się na dobre, organizatorzy zapowiadają niespodziankę. Przez cały tydzień, od 27 czerwca do 2 lipca, będą odbywały się otwarte dla publiczności ćwiczenia kuratorów Festiwalu - Marcina Maseckiego i Tomasza Pokrzywińskiego. Każdego dnia o godzinie 13.00, na Letniej Scenie Placu Defilad będzie można posłuchać przymiarek i prób do koncertów Festiwalowych.

Festiwal opiera swój program na "nowym testamencie" muzyki klasycznej, czyli na dziewięciu symfoniach Beethovena w różnych opracowaniach na kameralny zespół. Niektóre są historyczne, inne współczesne, niektóre powstały specjalnie z okazji Festiwalu. Zapraszamy!

mat. prasowe/pkur

Czytaj także

Wieczór ze skrzypcami Leili Josefowicz

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:33
W "Filharmonii Dwójki" posłuchamy koncertu kanadyjskiej skrzypaczki. W programie dzieła Lully'ego, Strawińskiego, Mendelssohna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misteria Paschalia: ostatnie słowa Chrystusa. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 13:36
Pierwszy koncert tegorocznego krakowskiego festiwalu poprowadzi hiszpański muzyk, instrumentalista i dyrygent Jordi Savall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec projektu Marthy Argerich w Lugano?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:00
- Fundatorzy uznali, że chcą zaangażować się w inne działania - mówił w Dwójce Etienne Reymond, dyrektor Festiwalu w Lugano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Strauss w górach, czyli "Symfonia alpejska"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 11:40
W czwartkowy wieczór wysłuchamy m.in. swoistej dźwiękowej relacji Straussa z dnia spędzonego w najwyższych górach Europy.
rozwiń zwiń