Bester Quartet. Legendarni muzycy na Bemowie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 15:00
Dwójka poleca koncert nowej odsłony legendarnej formacji Cracow Klezmer Band. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19 w Bemowskim Centrum Kultury.
Członkowie zespołu Bester Quartet
Członkowie zespołu Bester QuartetFoto: materiały prasowe

Wiosną tego roku mija 20 lat od kiedy polską i światową scenę muzyczną podbiła legendarna formacja Cracow Klezmer Band. Jej twórcą i liderem był wybitny artysta – kompozytor i wirtuoz akordeonu Jarosław Bester. Wystarczy wspomnieć, że jako jedyny polski zespół wszystkie swoje płyty CKB nagrywali i wydawali w kultowej wytwórni Tzadik Records Johna Zorna.

Bester Quartet jest intrygującym i barwnym  obliczem legendy końca lat 90. Obok Jarosława Bestera aktualny skład kwartetu to: Dawid Lubowicz – skrzypce, Maciej Adamczyk – kontrabas oraz multiinstrumentalista Oleg Dyyak, który gra z Besterem od samego początku.
Każdy ich koncert to autentyczna muzyczna magia, wyprawa do świata cudownych dźwięków i brzmień doskonale łączących muzykę klasyczną, etniczną i jazzową. Artyści odważnie i po mistrzowsku otwierają drogę w przestrzeń niepowtarzalnych form instrumentalnych opartych na dojrzałych improwizacjach.

Przed koncertem o godz. 12 odwiedzających Bemowskie Centrum Kultury czekają warsztaty, które poprowadzi multiinstrumentalista i pedagog – Oleg Dyyak, od 20 lat grający z Jarkiem Besterem w jego kultowych formacjach.

materiały prasowe/mz

Zobacz więcej na temat: Jazz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hejnałowe przygody Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 12:00
- W graniu krakowskiego hejnału najtrudniejsze jest... wchodzenie na wieżę - śmiał się wybitny trębacz, który w audycji "Inny stan skupienia" opowiadał o swoich przeżyciach związanych z tą formą muzyczną.
rozwiń zwiń