Polskie Radio
Section05
Bielska Zadymka Jazzowa

Najlepsi muzycy świata zagrają w Polsce. Rusza 23. Bielska Zadymka Jazzowa

Koncerty w wykonaniu gwiazd światowego jazzu i polskich artystów - tak zapowiada się LOTOS Jazz Festival 23. Bielska Zadymka Jazzowa. W ciągu pięciu dni i nocy, na trzech scenach plenerowych i w specjalnie postawionej hali namiotowej odbędzie się kilkanaście koncertów. Patronem imprezy jest Program 2 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA Jazz muzyka rozrywkowa Bielska Zadymka Jazzowa koncerty

Bielsko-Biała. Kulturowe zaplecze Beskidów

- Pomysł na Bielską Zadymkę był taki, że turyści będą jeździć w Beskidach cały dzień na nartach, a wieczorem przyjadą do Bielska, żeby uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych na najwyższym światowym poziomie. I to się sprawdza. Wielu turystów świadomie wybiera Beskidy i łączy to z naszym festiwalem - mówił Jerzy Batycki, dyrektor Bielskiej Zadymki Jazzowej.
Zobacz więcej na temat:  Bielsko-Biała Jazz Bielska Zadymka Jazzowa Łukasz Golec Henryk Mikołaj Górecki Jakub Kukla Monika Zając Dwójka KULTURA

"Mało obiektywnie" z Bielskiej Zadymki Jazzowej

– Przywiązuję bardzo dużą uwagę do pokazania mojej muzyki, która opiera się na łączeniu fusion i jazzu. Z tej perspektywy staram się widzieć i opisywać świat – mówił wybitny młody gitarzysta jazzowy Evgeny Pobozhiy tuż po koncercie w klubie Klimat w Bielsku-Białej, gdzie, pod patronatem Trójki od 24 lutego trwa 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mariusz Owczarek Bielska Zadymka Jazzowa