REKLAMA

Actus Humanus – Boże Narodzenie i weneccy kastraci

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 11:00
– Co roku staramy się wprowadzać słuchaczy w radosny czas Bożego Narodzenia, ale nie tylko – mówił Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus.
Audio
  • Actus Humanus – Boże Narodzenie i weneccy kastraci (Poranek Dwójki)
Na festiwalu Actus Humanus wystąpi zespół Il Pomo dOro, który skupia wybitnych solistów wyspecjalizowanych w dawnych technikach wykonawczych
Na festiwalu Actus Humanus wystąpi zespół Il Pomo d'Oro, który skupia wybitnych solistów wyspecjalizowanych w dawnych technikach wykonawczychFoto: Actus Humanus/mat. prasowe

Festiwal Muzyki Dawnej Actus Humanus w szczególny sposób koresponduje z innym wydarzeniem autorstwa Filipa Berkowicza, czyli festiwalem Misteria Paschalia. Tak, jak ten drugi związany jest z Wielkanocą, tak grudniowy Actus Humanus w dużej mierze poświęcony jest muzyce bożonarodzeniowej.

Usłyszymy ją podczas trzech koncertów Le Poème Harmonique, Hilliard Ensemble oraz Vox Luminis. – Ostatni zespół przedstawi niemieckie dzieła w czteroczęściowym programie - od adwentu, przez zwiastowanie, narodzenie pańskie do adoracji – zapowiadał dyrektor festiwalu.

W tym roku będziemy mogli zapoznać się także z muzyczną Wenecją, którą przybliżą polskiej publiczności zespół Il Pomo d'Oro pod dyrekcją Riccarda Minasiego wraz z chorwackim kontratenorem Maxem Emanuelem Cenčićem. W swoim pierwszym występie w Polsce - a zarazem na finałowym koncercie Actus Humanus - muzycy zaprezentują m.in. kompozycje Antoniego Vivaldiego.

***

Prowadził: Marcin Pesta
Gość audycji:
Filip Berkowicz (pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus)

Data emisji: 8.12.2014
Godzina emisji:
8.35

Materiał Został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/bch

Czytaj także

Święto muzyki dawnej, czyli Actus Humanus w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 11:35
Na naszej antenie pojawi się aż sześć koncertów z gdańskiego festiwalu Actus Humanus. Rozpoczynamy 8 grudnia koncertem znakomitej L'Arpeggiaty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Don Giovanni": soft porno i życie na maksa

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 12:00
Podczas uwertury Mozartowska postać ogląda z loży fragment filmu "Wstyd", którego główny bohater jest w interpretacji Warlikowskiego współczesnym Don Giovannim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pomagać młodym muzykom? Wygraj płytę!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 11:00
W kolejnej odsłonie porannego konkursu Dwójki "Płyta tygodnia" mogą Państwo wygrać nowy album firmy Naxos, na którym skrzypek Voytek Proniewicz i pianista Wojciech Waleczek grają utwory Franciszka Liszta.
rozwiń zwiń