Prof. Bartoszewski zawsze wierzył w człowieka

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 18:00
– Władysław Bartoszewski własnym życiem napisał dla nas testament – mówiła Maja Komorowska podczas spotkania poświęconego wybitnemu dyplomacie i pisarzowi.
Audio
  • Relacja ze spotkania poświęconego tekstom prof. Władysława Bartoszewskiego (Wybieram Dwójkę)
Polityk, działacz społeczny i pisarz prof. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia w wieku 93 lat
Polityk, działacz społeczny i pisarz prof. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia w wieku 93 latFoto: Michał Józefaciuk/Wikimedia/cc

Spotkanie w warszawskiej kawiarni Radio Café zorganizowało Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej RWE im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W dyskusji wzięli udział przyjaciele i znajomi Władysława Bartoszewskiego. Teksty polityka czytała Maja Komorowska, a komentarzem historycznym opatrzył je prof. Andrzej Friszke.

Historyk mówił w Dwójce o zasługach Władysława Bartoszewskiego przede wszystkim dla budowania dialogu i przezwyciężenia ciężkiej przeszłości w stosunkach polsko-niemieckich. Wyraził nadzieję, że dziedzictwo i przesłanie dyplomaty przetrwa, lecz wyznał, że zarazem wcale nie ma takiej pewności i jest pełen niepokoju.

***

Materiał przygotował: Dawid Dziedziczak

Prowadzi: Justyna Piernik

Goście: prof. Andrzej Friszke, Maja Komorowska, Jacek Bocheński

Data emisji: 26.05.2015

Godzina emisji: 16.13

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/bch

Czytaj także

Władysław Bartoszewski "nie chodził, tylko biegał"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:00
– Obym nie dożył stanu, w którym przyszłoby mi żyć, ale nie myśleć i nie pracować – mówił w 2002 r. prof. Władysław Bartoszewski. Wybitnego polityka, historyka i pisarza wspominaliśmy w dniu pogrzebu.
rozwiń zwiń