X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biografie niezwykłe: Teodor Bujnicki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2007 22:15
Biografia Teodora Bujnickiego.
Audio

Teodor Bujnicki - poeta, satyryk i tłumacz urodził się w 1907 roku w Wilnie, zmarł tragicznie w 1944 roku również w Wilnie. Żył tylko 37 lat. Wydał tylko dwa tomiki poezji. Swoje wiersze - utowry pacyfistyczne, erotyki, liryki krajobrazowe i satyryczno-ironiczne, publikował cały czas w wileńskiej prasie. Był osobą bardzo popularną i lubianą. Przez pewien czas związany był także z rozgłośnią radiową w Wilnie. Po wybuchu II wojny światowej pozostał w Wilnie, współpracując z "Gazetą Codzienną". W roku 1942 został skazany na karę śmierci przez tajny Sąd Specjalny RP pod zarzutem kolaboracji. W czasie okupacji niemieckiej ukrywał się poza Wilnem. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do miasta w 1944 roku podjął działalność w ZPP. Został zastrzelony w nie wyjaśnionych okolicznościach. O życiu i tajemniczych okolicznościach śmierci poety mówić będzie prof. Andrzej Zieniewicz z UW.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wśród pastelowych impresji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2007 11:30
Krakowskie Stowarzyszenie Tripanacja wydało właśnie "Hipnokrację", debiutancki tom wierszy Jana Szutkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Zynger - wiersze i piosenki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2010 20:05
Retransmisja koncertu z maja 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poezja Seamusa Heaneya

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2010 21:00
„Pomiędzy kciukiem a wskazującym palcem Tkwi przysadziste pióro; jak spluwa w garści.” Ten dwuwiersz rozpoczyna słynny wiersz „Kopać” Seamusa Heaneya, laureata Nagrody Nobla z 1995 roku i tom „Kolejowe dzieci” w przekładzie Piotra Sommera, wybitnego tłumacza i poety.
rozwiń zwiń