X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bardzo trudny Nobel

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 18:05
Mo Yan, tegoroczny literacki noblista, będzie miał niełatwe zadanie: dotychczas uciekał od polityki, nagroda może jednak sprawić, że teraz to mu się nie uda.
Audio
  • Z Tomaszem Sajewiczem o literackim nobliście Mo Yanie rozmawia Adam Suprynowicz
  • Z dr Małgorzatą Religą o Mo Yanie rozmawia Monika Pilch
Mo Yan
Mo YanFoto: Wikipedia/Johannes Kolfhaus

Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Pekinie, poznał Mo Yana osobiście. Przeprowadził z nim wywiad. Jak opowiadał w "Wybieram Dwójkę", pisarz jest człowiekiem bardzo skromnym, stroniącym od mediów. – To jest bardzo trudny Nobel. Boję się o niego, jak on sobie poradzi, także z oceną naszą jego postawy – mówił dziennikarz. Jaka to postawa? Wszak każdy twórca chiński, chcąc nie chcąc, jest odbierany w kontekście politycznym, nie sposób od tego uciec. – Być może będzie to kulą u nogi tego laureata. Był w Chinach drukowany, ma ugruntowaną pozycję na chińskim rynku wydawniczym, umiał się odnaleźć w tej skomplikowanej sytuacji: niebycia uznawanym przez krytyków z zewnątrz za tak zwanego dysydenta, z drugiej strony jednak: niewynoszenia na ołtarze komunistycznej propagandy. Był pośrodku – mówił Tomasz Sajewicz.
Książki Mo Yana, podkreślał dziennikarz, prowokowały do myślenia i mówienia o trudnych rzeczach, miały dla chińskiego społeczeństwa swoistą wartość terapeutyczną. Można było przez nie/dzięki nim mówić o sprawach, o których w Chinach ze względów kulturowych się nie mówi. – Mo Yan stara się nam pokazać, że istnieje trudna miłość do rzeczy czarnych i potwornych, które się kocha – mówił korespondent.
W "Wybieram Dwójkę" wysłuchaliśmy również komentarza kierownik Wydziału sinologii UW – dr Małgorzaty Religi, z którą rozmawiała Monika Pilch.
Audycję prowadził Adam Suprynowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chińczyk Mo Yan z literacką nagrodą Nobla

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 13:01
Mo Yan to jego pseudonim literacki. Po chińsku oznacza "nie mów". Jego prawdziwe nazwisko brzmi: Guan Moye.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobel za mocny chiński smak

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 13:38
Obfite piersi i pełne biodra kobiet z małej wioski w prowincji Shandong. Kanibalizm w Alkoholandii. Świat, który przedstawia tegoroczny literacki noblista, stanowi wyzwanie dla zachodniego czytelnika, skłonnego do upraszczających sądów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest Mo Yan, laureat literackiego Nobla?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 16:02
Tegoroczny laureat literackiej nagrody Nobla, chiński pisarz Mo Yan pochodzi z biednej rodziny chińskich rolników, w latach 70. był żołnierzem chińskiej armii.
rozwiń zwiń