"To proste". Skarbnica myśli Pomianowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 16:00
- Nie chciałam zostawiać fascynujących wspomnień profesora do prywatnego użytku - mówiła w Dwójce Joanna Szwedowska, która w książce "To proste" podzieliła się opowieściami legendarnego prozaika.
Fragment okładki książki To proste Jerzego Pomianowskiego
Fragment okładki książki "To proste" Jerzego PomianowskiegoFoto: mat. prasowe

Książka "To proste" jest zapisem gawęd Jerzego Pomianowskiego, nagranych przez Joannę Szwedowską dla Programu 2 Polskiego Radia. Choć wiele z nich poświęconych zostało funkcjonowaniu polskiej inteligencji w trudnych latach XX wieku, to ich wydźwięk jest ponadczasowy. - Myślę, że z takich żywych opowieści łatwiej jest się uczyć historii niż z podręczników - zauważyła Joanna Szwedowska.

Redaktorka Dwójki w audycji wspominała też o swoich problemach ze znalezieniem wydawcy dla książki o Jerzym Pomianowskim.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzenie: Katarzyna Nowak

Gość: Joanna Szewdowska

Data emisji: 1.04.2015

Godzina emisji: 16.00

bch/mm

Czytaj także

Cyfrowe dziedzictwo Jerzego Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 18:00
Do zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego trafiła audiowizualna spuścizna cenionego poety i eseisty . Zachęcamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyspa Man – tam Polacy uciekali przed Polską

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 21:00
– Niektórzy z moich bohaterów nie wrócą już do Polski, ale nie chcą się zakorzenić na wyspie – mówił Dionisios Sturis, autor książki "Gdziekolwiek mnie rzucisz".
rozwiń zwiń