Lekcje muzyki? Teraz będzie łatwiej

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 19:00
– Środowisko muzyczne jest silne, ale potrzebna mu platforma porozumienia – mówiła Viola Łabanow z tworzącego się Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej.
Audio
  • Polska edukacja muzyczna będzie mieć swoje lobby (Poranek Dwójki)
Stowarzyszenie ma zrzeszać nauczycieli, animatorów, muzyków, naukowców - osoby, organizacje i instytucje kultury wspierające edukację i animację muzyczną
Stowarzyszenie ma zrzeszać nauczycieli, animatorów, muzyków, naukowców - osoby, organizacje i instytucje kultury wspierające edukację i animację muzycznąFoto: depositphotos

To pierwsza w Polsce organizacja zrzeszająca grono osób zajmujących się edukacją i animacją muzyczną. W innych krajach stowarzyszenia tego typu działają z powodzeniem od wielu lat. – Wydaje się, że powszechna edukacja muzyczna w Polsce potrzebuje takiego tlenu, współpracy, dużych projektów, wymiany poglądów – powiedziała Viola Łabanow, prezes zarządu stowarzyszenia.

W ramach inicjatywy powstało pięć sekcji, wśród których nowością jest dział zajmujący się partnerstwem biznesu i edukacji muzycznej. Zdaniem twórców stowarzyszenia to tylko pozornie odległe od siebie dziedziny.

***
Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Viola Łabanow (członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej), Piotr Rodowicz (muzyk, nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych na Bednarskiej w Warszawie)

Data emisji: 11.03.2015
Godzina emisji: 8.35
Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

reklama

Czytaj także

Młodzi szukają radia. "Dla wspólnoty, dla wzorców"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 20:00
- Ludzie młodzi nie tyle chcą być indywidualistami, ile szukają czegoś, co ich dobrze poprowadzi - opowiadał w Dwójce prof. Wiesław Godzic o niesłabnącym zainteresowaniu radiem u młodego pokolenia.
rozwiń zwiń