Dialogi niesceniczne z Agnieszką Pilaszewską

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2011 15:47
Popularna aktorka teatralna i filmowa, znana również z małego ekranu, opowie o swej pracy na scenie, o byciu scenarzystką oraz o swych, nie tylko zawodowych pasjach. Zapraszamy do Dwójki w sobotę o 12.

"Dialogi niesceniczne" to dwójkowy cykl, który proponujemy słuchaczom w czasie wakacji. W audycjach rozmawiamy z aktorkami i aktorami na temat ich ról teatralnych, filmowych i radiowych, specyfiki ich zawodu w dzisiejszych czasach, o ciekawych lekturach i indywidualnych, niezwiązanych z zawodem, pasjach oraz fascynacjach.

W najbliższej audycji spotkamy się z Agnieszką Pilaszewską – aktorką teatralną, filmową, telewizyjną i radiową.

W radiowym teatrze Agnieszka Pilaszewska zagrała wiele ról zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Wybrane fragmenty niektórych z tych słuchowisk przypomnimy, korzystając z naszego archiwum.

Jak powiedziała w jednym z wywiadów: "Bez teatru aktor nie istnieje". Na scenie zadebiutowała w 1986 roku w warszawskim Teatrze Ateneum w spektaklu "Przeklęte tango" w reżyserii Leny Szurmiej. Została w tym zespole czternaście lat. Później grała w warszawskim Teatrze Dramatycznym, a od 2005 roku jest w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie pod kierunkiem Macieja Englerta zagrała między innymi w czarnej komedii Braci Presniakow "Udając ofiarę".

Agnieszka
Agnieszka Judycka (Olga), Borys Szyc (Wala),Agnieszka Pilaszewska (Matka) w spektaklu wg Braci Presniakow "Udając ofiarę", reż. Maciej Englert. Teatr Współczesny w Warszawie.

 

Nasz gość zajmuje się nie tylko aktorstwem, ale i tworzeniem scenariuszy. Serial telewizyjny Agnieszki Pilaszewskiej "Przepis na życie" spotkał się z uznaniem widzów. Dużą popularność przyniosła również aktorce rola żony Karola Krawczyka w "Miodowych latach".

Do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Pilaszewską oraz do udziału w audycji (22 6452222) zapraszają autorki: Iwona Malinowska i Bogumiła Prządka.

Czytaj także

Eugeniusz Bodo. "Wyśpiewał" swój tragiczny los

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 05:45
Jeden z najsłynniejszych aktorów przedwojennej Warszawy, przyjaciel Ludwika Sempolińskiego, który na starcie aktorskiej przygody zazdrościł mu... eleganckiego fraka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystyna Janda: nigdy już nie zagram nic smutnego!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 04:15
W przyszłym roku Krystyna Janda będzie obchodziła okrągłe urodziny. Z jaką rolą się najbardziej zżyła i czy lubi Marię Curie-Skłodowską - między innymi o tym opowiedziała w radiowej Dwójce.
rozwiń zwiń