Miłość w cieniu zła. Paweł Huelle o swojej nowej książce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 08:11
W "Wybieram Dwójkę" z gdańskim pisarzem porozmawiamy o jego książce "Śpiewaj ogrody", tajemniczej powieści, której premiera już jutro, 8 stycznia.
Paweł Huelle
Paweł HuelleFoto: PAP/Adam Warżawa

Tytuł "Śpiewaj ogrody" pochodzi z cyklu "Sonetów do Orfeusza" Rainera Marii Rilkego, ulubionego poety autora. To magiczna, misternie skonstruowana powieść o wielokulturowym świecie, w którym przenikały się różne tradycje i nacje. O muzyce w cieniu Hitlera, domu w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny z Pawłem Huelle porozmawiamy po godz. 16.00.

***
W audycji będziemy też mówić o  najnowszym numerze Gazety Teatralnej "Didaskalia", której tematem wiodącym jest "Anatomia skandalu" oraz o nowej książce cyklu Linia Teatralna Wydawnictwa Ha!art : "Castorf: Prowokacja dla zasady".
***
Jacek Głomb opowie o spektaklu "Zabijanie Gomułki" w teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Będzie też recenzja "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Spektakl wyreżyserował Marcin Liber.
***
Na audycję zaprasza Katarzyna Nowak.

7 stycznia (wtorek), godz. 16.00-18.00

Czytaj także

Ks. prof. Michał Heller: jak ocalić wszystkie zwiędłe liście?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 11:00
- Może gdzieś istnieją księgi lub jakiś wirtualny program, w którym wszystko jest zapisane i z którego wszystko będzie można kiedyś na nowo odczytać - mówił w Dwójce ks. Michał Heller, filozof, teolog i kosmolog, rozważając tajemnice czasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Lutosławski stał się nową marką polskiej kultury?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:53
- Przy okazji Roku Witolda Lutosławskiego nie popełniono błędów, które popełniono w Roku Chopinowskim, gdy Chopina "wsadzano w trampki" - mówiła w Dwójce Ewa Szczecińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmierzch mistrzów, siła w różnorodności. 2013 w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 10:32
- Trudno jest mówić o przedstawieniu, które wszystko by przyćmiło. Na szczęście widzowie mają co oglądać - ostatnie dwanaście miesięcy w polskim teatrze podsumował w Dwójce Jacek Wakar.
rozwiń zwiń