Kędzierzawska zagra Medeę

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:00
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy na temat teatralnego debiutu Doroty Kędzierzawskiej w warszawskim Teatrze Polonia.
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak  Nic,Pora umierać czy Jutro będzie lepiej (2010) wzięla tym razem na warsztat żużel
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak "Nic","Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej" (2010) wzięla tym razem na warsztat żużelFoto: Grzegorz Śledź / PR2

Spektakl oparty jest na australijskim tekście, który tragiczną opowieść Eurypidesa o Medei i jej rodzinie ukazuje oczami jej synów. To właśnie dwaj bracia - Leon i Teoś - opowiadają o zdradzie, która spotkała Medeę ze strony ukochanego męża Jazona.

"Medea" powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji z dziećmi. Jest to więc eksperyment teatralny: po raz pierwszy w Polsce tak duże role powierzono dzieciom. W roli Medei zobaczymy Magdalenę Boczarską. Premiera "Medei" 22 maja w Teatrze Polonia.

Dorota Kędzierzawska będzie gościem Dwójki o 8.35. A godzinę wcześniej posłuchamy relacji z wielkiego finału Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Naszą "Płytą tygodnia" jest tym razem album norweskiego pianisty Leifa Ovego Andsnesa, któremu towarzyszy Mahler Chamber Orchestra, z koncertami (II i IV) Ludwiga van Beethovena. To nowe wydawnictwo firmy Sony Classical.
Oprócz tego w "Poranku Dwójki": "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" oraz kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25 -lecie".

19 maja (poniedziałek), godz. 6.00-9.00

mm/jp

Czytaj także

Kędzierzawska: Instytut Rozbitek to miejsce magiczne

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 12:40
- Zorganizowaliśmy w Rozbitku trzy projekcje dla publiczności miejscowej. Było naprawdę fantastycznie - opowiada Dorota Kędzierzawska o wrażeniach z Transatlantyk Festival Poznań 2013.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: mam poczucie, że w tym, co robię, jestem szczera

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 09:54
- Nie staram się robić żadnych kroków pod publiczkę, tylko opowiadać to, co mnie frapuje, męczy, dręczy albo cieszy - mówiła w Jedynce reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fonogram Źródeł 2013 – oto zwycięzcy!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:00
W drugim dniu 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" poznaliśmy laureatów Fonogramu Źródeł 2013.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Tradycja": Grand Prix dla zespołu Trzy Dni Później!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 15:05
Trzy Dni Później został laureatem Grand Prix XVII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"! Zespół otrzymał również Nagrodę Specjalną za najbardziej twórcze wykorzystanie muzyki z zapisów Oskara Kolberga.
rozwiń zwiń