X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum, które zwróciło Warszawie duszę

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 09:00
W czwartek mija 10. rocznica otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania "Kwadransa bez muzyki", w którym przyjrzymy się książkom dokumentującym powstanie tej instytucji.
B-24 Liberator w hali B Muzeum Powstania Warszawskiego
B-24 Liberator w hali B Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Julia Sielicka-Jastrzębska/Wikipedia/CC

Jan Ołdakowski i Paweł Kowal - twórcy kultowej Galerii OFF -  postanowili powołać do życia muzeum o Powstaniu Warszawskim. Od ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego dostali kredyt zaufania... i rok na stworzenie instytucji od zera. Efekty okazały się imponujące, choć jeszcze na kilkanaście godzin przed otwarciem prezydentowi Warszawy wydawało się, że 31 lipca 2004 roku będzie datą jego wizerunkowej katastrofy.
Niezwykłą historię powstawania muzeum narracyjnego, które w nowoczesny sposób opowiada o wydarzeniach lata 1944, ale również o jego przyczynach i kulisach, prezentują publikacje: "Jedyne takie muzeum" autorstwa Piotra Legutki, "Muzeum. Miejsce, które zwróciło Warszawie duszę" Macieja Mazura oraz "Operacja Muzeum" Agnieszki Sopińskiej-Jaremczak.
W "Kwadransie bez muzyki" spotkamy się z autorami książek, aby porozmawiać o niezwykłej inicjatywie łączącej ludzi różnych środowisk, o instytucji, której tak bardzo brakowało Powstańcom i mieszkańcom Warszawy. Zaprasza Paweł Siwek.

31 lipca (czwartek), godz. 22.45

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Powstania Warszawskiego to placówka dla młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 10:26
Zbliża się 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Okolicznościowe imprezy odbywają się już od kilku tygodni. Wiele z nich jest organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70. rocznica Powstania Warszawskiego. Ołdakowski: powstania nie da się zinterpretować w jeden jedyny sposób

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 11:33
W czasie powstania po jednej stronie stali okupanci, po drugiej - ludzie, którzy pragnęli wolności. Młodzież szuka w tej opowieści inspiracji, ponieważ tęskni za światem, który był czarno-biały - mówi PAP dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.
rozwiń zwiń