Kafka kochał jak szalony

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 18:00
"Zakochany Kafka", biograficzna powieść na podstawie listów i dzienników pisarza, śledzi losy jego czterech związków i pokazuje geniusza owładniętego miłością.
Franz Kafka w 1906 roku
Franz Kafka w 1906 rokuFoto: http://commons.wikimedia.org/wiki/Franz_Kafka/File:Kafka1906.jpg

Franz Kafka był atrakcyjnym, smukłym i eleganckim mężczyzną. Kimś w rodzaju dandysa, który wiedział, jak oczarować towarzystwo. Robił niezwykłe wrażenie na kobietach.
Te, w których się zakochał, mieszkały daleko, w Berlinie lub Wiedniu. Z wszystkimi był zaręczony, żadnej nie poślubił. Pod koniec każdego ze związków rozpaczliwie pogrążał się w pisaniu i tworzył swoje najsłynniejsze dzieła: "Przemianę", "Amerykę", "Proces"...

Prowadzenie: Ewa Stocka-Kalinowska

Goście: Jacqueline Raoul-Duval (autorka książki "Zakochany Kafka")

Tytuł audycji: "Kwadrans bez muzyki"

Data emisji: 5.11.2014

Godzina emisji: 15.00

Wydawnictwo Pascal/mc/jp

Czytaj także

Niepokojący Franz Kafka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 17:00
Trudna – tak w sensie odczytania sensów, jak i odkrywanych idei – twórczość pisarza z Pragi stała się wyzwaniem dla współczesnych filozofów. W 90. rocznicę śmierci Franza Kafki przypominamy Dwójkową rozmowę o tym, jak czytać jego dzieła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gastrofaza", czyli jak przeżuwał Franz Kafka

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 16:09
– Niesamowita ręka do tematów, świetne pióro, ciekawość świata, rozbrajające poczucie humoru, umiejętność popularyzowania nauki... Książki Mary Roach to olśnienia dla odważnych – mówił w Dwójce Piotr Kofta o autorce m.in. "Gastrofazy".
rozwiń zwiń