"Gastrofaza", czyli jak przeżuwał Franz Kafka

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 16:09
– Niesamowita ręka do tematów, świetne pióro, ciekawość świata, rozbrajające poczucie humoru, umiejętność popularyzowania nauki... Książki Mary Roach to olśnienia dla odważnych – mówił w Dwójce Piotr Kofta o autorce m.in. "Gastrofazy".
Audio
  • Piotr Kofta poleca dziennikarską twórczość Mary Roach (Wakacyjna czytelnia/Dwójka)
Franz Kafka w 1906 roku
Franz Kafka w 1906 rokuFoto: http://commons.wikimedia.org/wiki/Franz_Kafka/File:Kafka1906.jpg

Mary Roach to amerykańska dziennikarka, która bezustannie podejmuje nowe wyzwania i porusza aktualne, trudne i uniwersalne tematy. O sobie mówi, że - jak wszyscy dziennikarze - jest ciekawska i pisze o tym, co ją fascynuje. "Kiedyś pisałam o podróżach - wspomina Roach. - Podróżowałam, aby uciec od rzeczy znajomych i zwyczajnych. Z biegiem czasu musiałam jeździć coraz dalej. Kiedy znalazłam się po raz trzeci na Antarktydzie, postanowiłam jednak zacząć szukać czegoś bliżej. Zaczęłam tropić nieznane krainy, które na co dzień umykają naszej uwadze. Nauka okazała się jedną z nich".

(mat. wydawnictwa Znak)

Dziennikarską twórczość Mary Roach polecał w "Wakacyjnej czytelni" Piotr Kofta.

mc

Czytaj także

"Portret damy" - dialogi czasami wręcz za dobre!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 13:25
- To, co w tej książce jest najbardziej interesujące, to charakter samej Isabel Archer, choć nie rozumiemy jej pobudek - powieść, w której stworzono jedną z najwspanialszych postaci kobiecych w historii literatury XIX wieku polecała w Dwójce Magdalena Miecznicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Mitchell i "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 15:27
Niezwykła, panoramiczna powieść Davida Mitchella, autora "Atlasu chmur", zabiera nas do Japonii na Dejimę, sztuczną, ogrodzoną murem wyspę z garstką kupców z Europy, którzy nie mają prawa jej opuszczać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ankohol" i warszawski półświatek w felietonach Wiecha

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 19:02
Wyścigi dorożki z karawanem, polowanie na pluskwy zarządzone przez teściową, podróż kolejką podmiejską w towarzystwie dwóch tuzinów żywych raków... "Dzieła wybrane, czyli Wiech - śmiej się pan z tego" polecała w Dwójce dziennikarka Magdalena Miecznicka.
rozwiń zwiń