Aneta Kopacz i najmłodsi bohaterowie świata

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 14:44
Rozmowa z reżyserką, która przygotowuje nowy cykl dokumentalny dla telewizji - opowieść o losie wcześniaków i ich rodzin.
Telewizyjną premierę serialu Moje 600 gramów szczęścia zaplanowano na 14 września (zdj. ilustracyjne)
Telewizyjną premierę serialu "Moje 600 gramów szczęścia" zaplanowano na 14 września (zdj. ilustracyjne)Foto: SilentObserver/flickr/cc

Aneta Kopacz znana jest publiczności jako twórczyni nominowanego do Oskara filmu "Joanna". W Dwójce opowie o swoich najbliższych planach filmowych, m.in. o cyklu dokumentalnym "Moje 600 gramów szczęścia". Jako pierwsi dowiemy się od dokumentalistki o kulisach pracy przy realizacji serialu, który kręcony jest w krakowskim szpitalu Ujastek. Z reżyserką spotkamy się po godz. 8.35 (transmisja wideo).

Po 7.35 zaprosimy do Katowic, gdzie rozpoczął się "Sierpień talentów" - młodzi artyści różnych specjalności zaprezentują swoje umiejętności. W trakcie festiwalu wystąpią m. in. polscy uczestnicy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

Poza tym w programie: "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy", "Archiwalnia", "Przegląd prasy", "Wiadomości kulturalne" i "Płyta tygodnia". To już ostatnia szansa na wygranie "Bridges" - nowego albumu skrzypka Adama Bałdycha, któremu towarzyszy trio norweskiego pianisty Helge Liena.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w piątek (21.08) w godzinach 6.00-9.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

mc/jp

Czytaj także

"Joanna". Angażuj się albo nie rób nic...

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 22:40
To rada, której Joanna Sałyga udzieliła swojemu synowi Jasiowi, ucząc go samodzielnego myślenia. Film o walce autorki słynnego bloga "Chustka" z rakiem trafił na listę ośmiu dokumentów, spośród których wyłonieni zostaną kandydaci do Oscara. Reżyserka "Joanny" - Aneta Kopacz była gościem Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Letnie przesilenie". Film o zwykłym życiu w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 09:58
- Coraz częściej zaczynamy patrzeć na historię II wojny światowej i na przeszłość, nie tylko z perspektywy bohaterów - mówił o swoim filmie "Letnie przesilenie" reżyser Michał Rogalski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Transseksualizm z innej strony. "Mów mi Marianna"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 10:00
- Nie ma tutaj ofiary i kata. Są ludzie i problemy, z którymi trzeba się zmierzyć - mówiła Karolina Bielawska o swoim filmie "Mów mi Marianna" wyróżnionym nagrodą Premio Zonta Club Locarno.
rozwiń zwiń