Dieta ważna w walce z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 12:00
W "Poranku Dwójki" naszym goście będzie reżyserka Aneta Kopacz, które zrealizowała dokument o niezwykłej tematyce.
Aneta Kopacz to reżyserka m.in. nominowanego do Oscara filmu Joanna
Aneta Kopacz to reżyserka m.in. nominowanego do Oscara filmu "Joanna"Foto: PAP/Radek Pietruszka

Film rozpocznie kampanię edukacyjną na temat specjalistycznego żywienia w chorobie, skierowaną do osób zmagających się z nowotworami oraz ich bliskich. "Byłam zaskoczona i poruszona, że tak wiele osób umiera wskutek niedożywienia, a nie bezpośrednio z powodu choroby onkologicznej, często nie mając szansy przejść przez cały proces leczenia" - komentuje dokumentalistka. Jednak sam film traktuje temat w znacznie szerszym kontekście, prowokując do refleksji o nas samych: jak żyjemy i dokąd zmierzamy. Rozmowa z Anetą Kopacz tuż po 8.10 (transmisja wideo).

W audycji opowiemy też o konkursie scenariuszowym "Przypadek". A chwilę przed 7.35 Wojciech Żołądkowicz zada Państwu zagadkę literacką dotyczącą czytanej na naszej antenie książki Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".

Poza tym w programie: wiadomości kulturalne, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Śpiewnik jazzowy", a o 7.05 "Płyta tygodnia" - tym razem to album firmy Erato prezentujący requiem w twórczości Mozarta, Verdiego, Brahmsa i Faure, a także fragmenty dzieł sakralnych m.in Bacha, Haydna, Mendelssohna i Pucciniego. 

Od poniedziałku do piątku tuż przed 9.00 wydarzenia kulturalne rekomenduje dyrygent Łukasz Borowicz.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (23.03) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Paweł Siwek.

mm/jp

Czytaj także

Czy kamera polepszy los wcześniaków?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 10:30
– Porzuciłam na chwilę dwa inne projekty, bo ten dokument to coś, co trzeba zrobić natychmiast – mówiła Aneta Kopacz o telewizyjnym cyklu "Moje 600 gramów szczęścia".
rozwiń zwiń